Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

13. komnata Radany Labajové: Zrádná nemoc ji připravila o rodiče. Sama podstoupila řadu operací

Zpěvačka Radana Labajová.
Zdroj: Se souhlasem ČT/Gabriela Fryčová
13. komnata

Zpěvačka ze skupiny HOLKI odhalí v pátek večer na České televizi svou 13. komnatu. Radanu Labajovou (41) životní osud vůbec nešetřil - vzhledem k rodinné genetické zátěži se odhodlala k operaci, která snižuje závažné riziko rakoviny. Právě tato zrádná nemoc ji připravila o oba rodiče.

Když na rakovinu zemřela její maminka a babička, lékaři jí sdělili, že je nositelkou vysoce rizikové dědičné vlohy BRCA2, hrozící rakovinovým nádorem. Tehdy se zpěvačka Radana Labajová z preventivních důvodů rozhodla nechat si nejprve chirurgicky odstranit vaječníky a vejcovody a poté i obě ňadra. V té době navíc už bylo období koronaviru. Odstranění ňader bylo spojené s jejich okamžitou rekonstrukcí.

Kdo jí dodal sílu bojovat?

Útrapy však nebraly konce. Během jejího pobytu v nemocnici po první operaci jí zemřel na rakovinu i tatínek. Radana se však rozhodla se nevzdat. Je mimořádně silnou a odolnou osobností. Důvody bojovat a přežít jí dodali její partner a především její syn Teodor Maxmimiál (11).

S touto oporou se jí podařilo překonat operace i náročné rehabilitace. K tomu se navíc stala propagátorkou osvěty nabádající ženy, aby nezanedbávaly zdravotní prevenci. Na ženy se snaží ve spolupráci s Nadací Hippokrates působit nejen na sociálních sítích, ale také na koncertech a v médiích.

Uspěch skupiny Holki

Radana Labajová začínala se zpěvem v dětském pěveckém sboru Studeňáček. Studovala v Praze na Konzervatoři Jaroslava Ježka obor pop-zpěv, který ovšem nedokončila, prý z důvodu nedostatku času. V osmnácti letech byla shodou okolností vybrána do dívčí skupiny Holki. O pár let později to zkusila i na sólové dráze a v roce 2004 z toho byla deska Kaleidoskop. Účinkovala také v muzikálu Pomáda.

Dívčí hudební skupina Holki výrazně zazářila koncem 90. let. Kapela zaznamenala dočasný pokles popularity, ale kolem roku 2010 se podařilo kariéru úspěšně restartovat.

Související články

Další články