Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

13. komnata otce Lucie Vondráčkové: Třikrát mu šlo doslova o život

Jiří Vondráček přežil těžkou nehodu v dětství a v dospělosti bojoval se dvěma vážnými nemocemi.
Zdroj: Se souhlasem České televize
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
13. komnata

Autor populárních hitů Jiří Vondráček (70) odhalí v pátek večer na České televizi svou 13. komnatu. Prozradí, že mu v dětství šlo o život. Přežil těžkou nehodu, když vletěl kvůli míči pod tatru. Málem přišel úplně o nohu, nakonec mu vzali „jen“ tři prsty. "Zůstal mi palec a malíček," řekl v pořadu. Dále se svěřil, že v dospělosti bojoval s dvěma smrtelnými nemocemi.

Otec Lucie Vondráčkové a autor hitů Copacabana, Kdo tě má rád či Máš chuť majoránky byl podle slov své starší sestry Zdeny Boudové (84) velký raubíř. Když mu byly necelé čtyři roky, honil se za míčem a skončil pod tatrou. Jeho život visel na vlásku. „Zřejmě mě zachránilo, že poblíž stála zcela náhodou sanitka,“ uvedl, co stálo za záchranou jeho života. Těžko říct, co by se stalo, kdyby se mu nedostalo tak rychle ošetření.

Málem přišel o nohu

Tuto nešťastnou událost Jiřímu Vondráčkovi stále připomíná díra v hlavě a pochroumaná levá noha. Ta dopadla nejhůře. Dokonce hrozilo, že mu ji budou muset amputovat. Lékaři mu nakonec nohu zachránili, přišel však o tři prsty.

Osud se s Vondráčkem nemazlil

Nebyla to v životě jeho jediná velká zdravotní lapálie, se kterou se musel potýkat. V dospělosti bojoval se dvěma vážnými nemocemi.

Když vystupoval se skupinou Turbo, tedy v době, kdy už byl poměrně slavný, se nakazil žloutenkou typu B. Nutno dodat, že tato zrádná choroba u něj měla závažný průběh. "Dostal jsem od doktorů stopku na půl roku,“ řekl Vondráček. Turbo si mezitím za něj našlo náhradu.

Později pak svedl boj s rakovinou. Našli mu zhoubný nádor v krku. Naštěstí se mu s pomocí lékařů podařilo rakovinu překonat, což mu pomohlo získat nadhled nad jinými problémy.

Získal nadhled

Píše písničky pro svou dceru Lucii Vondráčkovou (41) a je šťastným dědečkem. Těžké chvíle, které překonal, mu pomohly získat nadhled

Herec, zpěvák, režisér, hudební skladatel a manažer Jiří Vondráček vystudoval hereckou konzervatoř, hrál například ve filmech i televizních pohádkách. Později se věnoval více kariéře skladatele a hudebního producenta. Vyrůstal s mladší sestrou Helenou Vondráčkovou (74), zmiňovaná starší sestra Zdena žila se svým otcem, prvním manželem maminky.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy