Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

13. komnata Michaely Kuklové: Rakovina ji připravila o ňadra, herečka se ukázala jako skvělá malířka

13. komnata Michaely Kuklové: Rakovina ji připravila o ňadra, herečka se ukázala jako skvělá malířka
Zdroj: Česká televize / archiv Michaely Kuklové
+ Další 4 fotografie
soukromí
Jedna z nejkrásnějších pohádkových princezen Michaela Kuklová (52) v pátek večer na ČT1 odhalí svou 13. komnatu. Nepřízeň osudu a velké odhodlání porazit všechny nástrahy, včetně zákeřné nemoci, překonává herečka s vyrovnanou silou. Nedávno navíc svým fanouškům odhalila, že kromě hereckého nadání má i velký malířský talent.

Princezna Jasněnka z Troškovy pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci ve skutečnosti pohádku rozhodně neprožívá. Michaele Kuklové byla před časem diagnostikována rakovina prsu Krásné herečce byla odstraněna obě ňadra, následně podstoupila ještě zajišťovací hormonální léčbu.

Jak říká, svou nemoc v podstatě očekávala, protože žila dlouhá léta ve stresu a strachu. Po rozvodu s manželem, hercem Jiřím Pomejem, balancovala 10 let na hranici existenčního propadu. Jako manželka producenta, kterému nevyšel podnikatelský záměr, spadla do dluhů také. O manželových úvěrech neměla potuchy, visel nad ní Damoklův meč v podobě 60milionového dluhu a také exekuce na rodinný dům, kde žili její rodiče.

Manželovi zpětně nic nevyčítá a otevřeně hovoří o nelehkém osudu a síle, kterou v sobě našla. Míša se momentálně, v době pandemie, živí malováním obrazů. Na zakázku maluje portréty akvarelovými barvami, ceny obrazů jsou různé. Před nedávnem namalovala několikaměsíčního syna Veroniky Arichtevy. Reaguje tím na skutečnost, že jako herečka momentálně nemůže vykonávat svoji profesi. Z koníčku se tak stal zdroj obživy.

13. komnata

Diváci se na tradiční pořad české televize mohou podívat v pátek ve 21:05 na ČT1. V letošním roce na ně kromě příběhu Kuklové čeká ještě několik dalších. „Na letošní rok chystáme dvacet šest dílů a všechny příběhy jsou opět hodně silné. Ale mě osobně velmi zasáhl osud Michaely Kuklové. Soudní martyrium, jímž si kvůli dluhům svého exmanžela prošla, a s nimiž sama neměla nic společného, by zlomilo i mnohem tvrdší povahy, natož jemnou křehkou ženu. Vždyť mohla přijít úplně o vše a skončit de facto na ulici,“ řekla autorka a vedoucí projektu Iveta Toušlová.

„Ona to ale psychicky ustála a prokázala tak svoji vnitřní sílu. Bohužel si tento vleklý a léta trvající boj vybral svoji daň v podobě zákeřné nemoci, s jejímiž následky se statečně vyrovnává dodnes. Za mě je to úžasná dáma hodná obdivu,“ dodala.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy