Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

13. KOMNATA: Mára z Ulice si sáhl na dno! Málem ho zabily drogy!

To je tedy změna!
Zdroj: reprofoto ČT, archiv TV Nova
+ Dalších 9 fotografií
Je to velká hvězda seriálu Ulice. Ale má za sebou hodně divokou minulost. Kryštof Rímský je synem slavného otce a také momentálně jeden z nejoblíbenějších seriálových herců u nás. Ale i on má svou 13. komnatu. A nejde o drobnosti, jde o tvrdé drogy.

Herec Kryštof Rímský (41) alias Mára ze seriálu Ulice má za sebou divokou minulost.

Tento oblíbený herec z dobré rodiny si sáhl na dno. Vše vyplulo na povrch v časosběrném dokumentu České televize, který sledoval složitou životní linku Kryštofa Rímského.

Dá se říct, že všechna rebelie se projevila počátkem puberty. Při sametové revoluci byl jeden z nejmladších revolucionářů (tehdy mu bylo pouhých čtrnáct let), který šel vstříc svobodným zítřkům. Jenomže celá dobrá myšlenka revoluce Kryštofa přetvořila v anarchistu, který o nějaký ten čas později na střední škole propadl drogám.

„Stal jsem se takovým rebelem. Vstoupil jsem do radikální strany, ale potom jsem se na politiku vykašlal,“ popisuje sám sebe Kryštof Rímský problém nejen doma u svých rodičů, ke kterým se nechoval nejlépe, ale i se školní docházkou na střední škole. Bohužel, jeho chování postupně spělo k nejděsivější představě celé rodiny, a to k užívání návykových látek.

„Mladí lidi by je měli vyzkoušet a pak by to dělat neměli, mění to člověka i osobnost. Mluvím o drogách. Byly to velký s*ačky! Říkám to, jak to cítím. Nebudu vyprávět konkrétní situace, kam moje fetování dospělo,“ prozradil na sebe Kryštof v dokumentu Evoluce 4 z revoluce.

Bohužel se herec s drogami potýkal řadu let, jistý čas dokonce žil na ulici jako bezdomovec! A aby toho nebylo málo, postupem času se více projevovala jeho vrozená srdeční vada, která v podstatě neunesla jeho životní styl.

Ve dvaceti letech ho problémy se srdcem donutily přehodnotit své životní priority. A nastal čas se rozhodnout, zda žít, či zemřít.

„Měl jsem menší avantýru. Byla velká, ale krátká. Byl to tak měsíc, ale natvrdo – a bylo to i s jehlami. Říkal jsem si, že už je to p*ůser, že s tím musím něco dělat, že si sám nepomůžu – zvlášť poté, co mi řekli, že chcípnu, když v tom budu pokračovat…“ svěřil se seriálový oblíbenec Mára z Ulice. Tento časosběrný dokument s ním natočili dva režiséři, a to Pavel Koutecký (†49) a Jan Šikla (59).

„Naši mě odvezli na detox a pak mě tři neděle hlídali. Potom jsem se jel léčit ze závislosti na drogách,“ prozradil syn slavného herce a dabéra Pavla Rímského (67). Časem se Kryštof dostal na prestižní vysokou školu herectví – DAMU. Díky hraní a studiu se pak nakonec z drog dostal. Dnes je z něj úplně jiný člověk. Je nejen úspěšným seriálovým hercem, ale je z něj také milující a zodpovědný otec dvou synů.

V průběhu dokumentu Kryštof popisuje, jak od dětství bojoval s vrozenou srdeční vadou. Kvůli drogám jeho srdce také mnohé utrpělo. Ve svém životě kvůli srdeční vadě podstoupil dvě složité operace. Ta první proběhla v dětství a ta druhá v roce 2000, kdy mu lékaři voperovali mechanickou chlopeň. Díky ní dnes může žít plnohodnotný život.

Související články

Další články