Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

13. komnata Jána Jackuliaka: Násilník z Ordinace o bujarém životě, alkoholu a smrti sestry

Herec Ján Jackuliak o životě.
Zdroj: Archiv Česká televize / TV Nova
+ Další 2 fotografie
zpověď
Herec Ján Jackuliak (42) na sebe upozornil v seriálu Vyprávěj nebo v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde ztvárnil násilníka. Život herce ale nebyl ani zdaleka procházkou růžovým sadem, prošel náročným obdobím a úspěch televizního showbyznysu Jána zavedl na scestí a sláva mu stoupla do hlavy. Propadl bujarému životu, nic mu nebylo svaté. Podepsala se na něm také zákeřná nemoc matky a náhlá smrt jeho starší sestry.

Herec Ján Jackuliak na sebe v televizi poprvé upozornil jako Karpíšek v seriálu Vyprávěj. Hlavní role na jevišti střídaly epizodní role v televizi a ve filmu, brzy se na české scéně úspěšně etabloval. Zlom a sláva přišly, když s partou kamarádů založil pohybově-vokální kapelu All X, s níž se přihlásil do televizní soutěže.

Bujarý život, plný alkoholu a pokušení

Úspěch televizního showbyznysu však Jána zavedl na scestí. Sláva mu stoupla do hlavy. Dokonce dal výpověď v divadle. Propadl bujarému životu a nic mu nebylo svaté. Měl za to, že život umělce je přesně to opojení, které prožíval, a naivně si představoval, že tak to bude napořád. "Zničehonic přišly velké peníze a s nimi i bohémský život. Co se týká alkoholu, bylo to opravdu šílené období. Pilo se všechno. A přišla i další různá pokušení. Tempo bylo šílené. Někdy jsme měli i deset koncertů týdně," svěřil se Ján.

Po skončení televizní show se život zpomalil, ale Ján se dál projevoval jako fanfarón a svět kolem sebe viděl zkresleně.

Stres se podepsal na vztahu s rodinou

Mnohaletý stres mu způsoboval i komplikovaný vztah se starší sestrou. Ta na něj odmala žárlila a nelibě nesla, že se o hýčkaného a všemi milovaného mladšího bratra musela často starat. Když se stal slavným, odmítla se s ním stýkat. Nikdy se nebyla podívat na jeho představení. Ján nesl pohrdání své sestry velmi těžce a pokoušel se vztah urovnat.

Trápilo ho i to, že jeho maminka onemocněla rakovinou.

Světlo na konci tunelu se smutným koncem

Ze slepé uličky ho vysvobodila manželka. Díky ní se ukáznil, začal znovu, opět nastoupil do divadelního angažmá a pomalu se vracel i před kameru. Se sestrou se usmířil v roce 2016, kdy už stál opět na nohou, a upozornil na sebe ve filmech Kandidát a Masaryk. Bohužel brzy poté sestra ve svých čtyřiačtyřiceti letech náhle zemřela. A Jána dodnes mrzí, že neviděla jeho synka Tea. Ví, že by byla skvělou tetou. "Praskla jí zničehonic cévka v mozku. Bylo to pro všechny absolutně nečekané. Dost mě to sebralo. Vůbec jsem to v tu chvíli nedokázal pochopit a doteď to vlastně nechápu, že už tu není a nikdy ji neuvidím," vzpomíná Ján, který se mimo jiné svěřil, že v posledním rozhovoru s ní zmínil, že má hnusnou kabelku.

13. komnatu Jána Jackuliaka můžete sledovat v pátek 29. ledna ve 21.05 na ČT1.

Související články

Další články