Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

13. komnata Jana Bendiga: Záchvaty paniky, život v chudobě i rasistické útoky

13. komnata Jana Bendiga
Zdroj: Se souhlasem ČT/Gabriela Fryčová
13. komnata

Také zpěvák Jan Bendig (27), který se proslavil díky SuperStar, odhalí na České televizi svou 13. komnatu. Chudoba, homofobní i rasistické útoky, s tím vším se musel vyrovnat. To vše vyústilo v záchvaty silné panické ataky. Jak se mu podařilo dostat ze životní krize?

Zpěvák Jan Bendig rozjel hudební kariéru úspěšně už v 15 letech, když se mu podařilo zaznamenat úspěch v SuperStar. Umístil se sice až pod pomyslnými stupni vítězů, ale dal o sobě výrazně vědět a vytvořil si velkou fanouškovskou základnu.

Složité dětství Jana Bendiga

V dětství to neměl vůbec jednoduché. Narodil se do velké romské rodiny s několika dětmi. Když rodiče přišli o práci, musela se rodina přestěhovat do ghetta a potýkala se s chudobou. Honza i jeho sourozenci trpěli často hlady. Finanční situace rodiny byla tak tíživá, že rodiče dokonce dali jednu ze svých dcer k adopci.

Aby toho nebylo málo, Honza trpěl i ve škole. Jako Rom byl svými spolužáky šikanován.

Začíná se blýskat na lepší časy

Obrat k lepšímu přišel v roce 2006, když se nezaměstnaní a frustrovaní rodiče rozhodli odjet do Liverpoolu, kde žila Honzovo teta. Zde lze také spatřovat počátky úspěšné hudební kariéry Jana Bendiga. Táta se syny zde založil kapelu Gipsy brothers, která slavila úspěchy.

Honzovi se podařilo vyhrát nad trémou a stal se z něj zpěvák. V té době jej otec přihlásil do Česko Slovenské SuperStar, což byl skvělý odrazový můstek. V té době se rodina, aby jej v soutěži podpořila, rozhodla přestěhovat zpátky do Čech.

Neříkej hop...

Už to vypadalo nadějně. Honza díky úspěchu v pěvecké soutěži k nějakým penězům přišel. V šestnácti letech si sám platil studia na soukromé Mezinárodní konzervatoři i byt v centru Prahy. Na konzervatoři se šťastnou náhodou setkal se svou sestrou, která byla jako dítě adoptována náhradními rodiči.

Jenomže s penězi neuměl hospodařit – což bylo jednak jeho mládím, tak i prostředím, z kterého pocházel. Netrvalo dlouho a byl na mizině. Postupně si také uvědomil, že je gay, prozradil v pořadu České televize 13. komnata.

Záchvaty panické ataky

Kombinace stresu, finanční nejistoty a hledání vlastní identity vyústila v silné záchvaty panické ataky. Svěřil se také s tím, že pomýšlel i na sebevraždu.

Jeho záchranou se stal přítel Lukáš Rejmon (35), který mu pomohl z těžké životní krize. Stali se z nich partneři, a to jak životní, tak i pracovní. Honza získal životní jistotu a se záchvaty paniky, které se díky tomu zmírnily, se naučil vyrovnávat.

O svém 13. komnatě promluví Jan Bendig v pátek 19. listopadu ve 21:15 na ČT1 .

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy