Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

13. komnata Davida Vondráčka: Režisér na hazardu prohrál 7 milionů. Kvůli alkoholu přišel o rodinu

Novinář David Vondráček ve 13. komnatě.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 2 fotografie
Závislost

Novinář, televizní reportér a také režisér David Vondráček (59) prošel mnoha životními zkouškami. V hazardu prohrál sedm milionů korun, stal se z něj alkoholik a následně se léčil na psychiatrii. Manželka i s dvěma dětmi od něj odešla a v současnosti se Vondráček snaží nejen splácet své dluhy, ale také vídat se s potomky. O svých traumatech i životní cestě promluvil ve 13. komnatě v České televizi.

Režisér David Vondráček toho už prožil mnoho. V dětství ho jeho otec alkoholik často bil a psychicky týral. I z toho důvodu už od mládí utíkal z domu a nikdy tak nepoznal standardní fungování rodiny.

Později se sám začal uchylovat k alkoholu a kvůli pití byl několikrát vyhozen z práce. Přišel i o vysněnou práci v Mladé frontě nebo Mladém světě. Ve 13. komnatě vysílané v České televizi prozradil, že se následně k alkoholu přidal i hazard. Hra pro něj však byla nejen adrenalinem, ale také řízenou sebedestrukcí.

Přišel o miliony

„Alkohol mě ovlivňoval v tom, že jsem šel do daleko většího hazardu, než bych šel normálně. Nedržel jsem se stejně jako hodně jiných gamblerů svých pravidel. Znám lidi, kteří umějí z herny včas odejít a umějí sázet. Nějakou tu hodinu to může vycházet a oni pak dokážou s velkou sázkou odejít. To jsem já nikdy neuměl. A zvláště ne ve chvíli, pokud jsem pil a ztrácel úplně zábrany,“ popsal Vondráček.

Snažil se léčit v Psychiatrické nemocnici Bohnice, odkud však odešel na revers.

Prodal Českého lva

Vondráček se živí jako režisér a televizní publicista. Spolupracuje s Českou televizí na projektu Reportéři ČT. Za svou práci získal řadu ocenění, dokonce i Českého lva. Toho však musel kvůli dluhům prodat. Českého lva jsem prodal nedávno, protože o něj měl zájem jeden člověk z filmové branže,“ uvedl Vondráček.

Několikrát se snažil své závislosti zbavit. Založil rodinu a se ženou přivedl na svět dvě děti. Když ale znovu začal pít a hrát, manželka ho vyhodila z bytu. Mám dvě děti, kterým je dvanáct a čtrnáct let. Nebyl jsem dobrým otcem a po celé to období to měly těžké. Pokouším se alespoň teď se jim trochu věnovat. Chodím s nimi do restaurací, kaváren a muzeí, nemám ale peníze,“ doplnil. Českého lva prodal proto, aby mohl dětem nakoupit dárky, jak stojí i na webu Info.

Nyní je už pět let čistý, nepije ani nehraje hazard. Splácí své dluhy a snaží se žít znovu plnohodnotným životem.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy