Oblíbený moderátor se netají tím, že ho dlouhé roky trápí zdravotní problémy spojené s nepříjemnou epilepsií. Prodělal dokonce několik záchvatů, kdy musel být v péči lékaře. A právě odborníci nemají z účasti Gondíka v televizní soutěži radost. Jeho účast v show je pro jeho organismus velmi riziková. Lidé trpící epilepsií by se totiž měli vyhýbat prostředí, kde blikají světla. Právě to totiž může vyvolat záchvat.

Gondík v minulosti o svém problému promluvil. Nemá žádný neurologický nález na mozku, ale přitom utrpěl několik epileptických záchvatů. Sám je přesvědčen, že za jeho epilepsii může psychika. Kvůli tomu dokonce začal sportovat, když každý den uběhne přes deset kilometrů. „Mám nějakou vůli. Ale musím na tom pracovat každý den od rána do večera. Když nejdu běhat, tak musím od někoho z příbuzných slyšet odpustek, že mi to dovoluje. Druhý den si dám ovšem dvakrát tolik,“ svěřil se před časem Dalibor.

Příčiny epilepsie mohou být různé. „Jedním z hlavních provokačních faktorů epilepsie je vlastně všechno, co zvyšuje dráždivost nervových buněk. Ať jde o alkohol, nedostatek nebo nepravidelný spánek či blikající světla třeba na diskotéce,“ řekl eXtra.cz lékař Karel Jedlička, co je jedním z faktorů, které mohou nastartovat záchvat. A právě při vystoupení soutěžících je pódium rozblikané, až z toho bolí zrak.

Gondík by si tak měl dát velký pozor. Mohlo by se totiž klidně stát, že by ho mohl záchvat zastihnout na pódiu, což by mu nikdo rozhodně nepřál!