Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

13. komnata Anny Slováčkové: Táta jí byl obrovskou oporou! Proč v dokumentu chybí Dáda?

Zdroj: Se souhlasem ČT/Gabriela Fryčová
13. komnata

Zpěvačka, herečka a moderátorka Anička Julie Slováčková (26) odhalí v pátek večer na České televizi svou 13. komnatu. Otevřeně promluví nejen o léčbě rakoviny, při které jí byl obrovskou oporou její táta, muzikant Felix Slováček (78). Dostane se i na její složité dětství a dospívání. Ono být dcerou slavných rodičů není žádný med. „Nikdy jsme nic neměli zadarmo,“ uvedl na toto téma její bratr Felix.

Anna Slováčková vyrůstala jako dcera populárních rodičů Dády Patrasové (65) a Felixe Slováčka pod velkým tlakem médií a okolí. I o tom bude její 13. komnata, kterou uvede Česká televize v pátek ve 21:05 na svém prvním programu.

Zhoubný svět šoubyznysu

Drsný svět šoubyznysu poznala velmi v raném věku. Získala pocit, že jen když bude dokonalá, může se ucházet o místo v hudebním průmyslu či ve světě televize a divadla. Pocity méněcennosti se začaly dostavovat už na základní škole. Nepřidalo na tom, že si o sobě mohla přečíst, že je "obtloustlou holčičkou slavné Dády a Felixe". Na řadu přišlo i srovnávání s její krásnou matkou. "Bylo mi to líto," poznamenala k tomu Anička.

Rodiče jí našli psycholožku, která jí pomáhala zvládat dětské deprese. Nebylo to však vůbec snadné. Deprese a úzkosti se jí držely, i když studovala na konzervatoři. Nezmizely, naopak se prohlubovaly.

Nemoc ji přinutila bojovat

Život se s ní nemazlil. Ve dvaceti letech si Anna nahmatala bulku v prsu. Od lékařky se doslechla, že to bude mít z nervů, s čímž se Anička ztotožnila. "Jinak žiju zdravě. Nekouřím a nepiju. Ale mám o sobě pochyby," uvedla.

Bulka se ukázala jako nezhoubná, ale bohužel po čase se objevil v druhém prsu skutečný zhoubný nádor. Kromě rodičů jí byl také velkou oporou její bratr Felix. Následovala operace, čtyři velké a nespočet malých chemoterapií. "Bylo to strašně rychlé," svěřila se Anička.

Táta jí každý den volal, a když to jen trochu šlo, přijel, prozradila také v dokumentu. Muzikant Felix Slováček jí tak svým způsobem vynahradil čas, který s ní netrávil v době jejího dospívání, když byl téměř ustavičně na turné s Karlem Gottem (†80). Její máma Dáda v dokumentu nevystupuje, protože v době natáčení byla na dovolené u moře. Vztah matky s dcerou však není zrovna ideální. Anička ji nepozvala na nedávný křest svého alba.

Anička začala enormně pracovat, protože práce jí pomáhala. Promluvila také o rakovině, aby upozornila, jak je důležitá prevence.

Konečně dobré zprávy!

Řekla si, že když se uzdraví, tak to bude právě proto, aby uzdravila i svoji duši. Najednou měla z práce a z tvorby takovou radost, že jí všechno začalo jít od ruky a ona se začala konečně vidět lepšíma očima a přestala se podceňovat. Když se na konci roku 2020 dozvěděla, že je zdravá, měla obrovskou radost a tolik energie, že natočila svou první sólovou desku.

O tom, že už se nepodceňuje a kouká na svět jinýma očima, svědčí i její příspěvky na sociálních sítích. V jednom nedávném se pozastavuje nad svou starší fotkou a píše k ní: „Někdy, když narazím na nějakou starší fotku, tak jsem docela v šoku, jak jsem si o sobě někdy mohla myslet, že jsem byla tlustá.“ Dlouhý příspěvek zakončuje radou: „Nebuďte něčím jiným jen kvůli společnosti a tomu, co je IN a jak chtějí ostatní, abyste vypadali. Je to váš život, vaše tělo, vaše zodpovědnost.“

Související články

Další články