Pokud máte to štěstí, sedíte nejspíš momentálně někde v teple a suchu, ukrytí před deštěm a podzimní plískanicí. Z objektivního hlediska vám nic nechybí a mohli byste být absolutně šťastní a naplnění…

Ve skutečnosti se ale možná cítíte prázdní a znudění tím víc, čím víc se vaše dny podobají jeden druhému. Možná toužíte od života něco víc. Potřebujete inspiraci, motivaci, vášeň a novou energii.

Nemusíte hned měnit celý svůj život. Stačí ho jen něčím okořenit. Například cestováním.

Tohle je 12 míst na planetě Zemi, která stačí vidět na vlastní oči a váš život už nikdy nebude stejný jako kdysi.

1. Největší zrcadlo na světě

Salar De Uyuni, Bolívie

Kdo by chtěl vidět největší solnou pláň na světě, musí se vydat do Bolívie. Tam na něj čeká Salar de Uyuni, sněhově bílá solná pláň, která se třpytí v prudkém slunečním žáru a vytváří tak efekt obřího zrcadla.

2. Domov Avatara

Pohoří Tianzi, Čína

Tyto unikátně vysoké a úzké hory čínského pohoří Tchien-c' vypadají tak „mimozemsky“, že byly dokonce použity ve filmu Avatar.

3. Nebe ve vodě

Moře hvězd, ostrov Vadhoo, Maledivy

Během dne vypadá tato pláž jako každá jiná, ale teprve v noci přichází k životu. Úchvatné třpytky tvoří mořští mikroby nazývaní phytoplankton.

4. Láska na konci tunelu

Tunel lásky, Klevan, Ukrajina

Tunel lásky se vytvaroval během několika let, jak tudy třikrát denně projížděly vlaky.

5. Jezero pro barbíny

Jezero Hillier, Austrálie

Jezero Hillier je růžové díky kombinaci řas a bakterií. Netradiční barva ale nemá vliv ani na člověka, ani na přírodu kolem.

6. Horký mráz

Pamukkale, Turecko

Prameny Pamukkale utvářely vápencovou krajinu miliony let. Už jen z toho důvodu, že vypadají jako kry, patří tyto prameny mezi jedny z nejpopulárnějších míst Turecka.