Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

12 smutných pohledů na realitu: Jak doopravdy vypadá okolí olympijské vesnice v ruském Soči

Navoněná bída, tak by se to dalo charakterizovat. Co není hezké, to se
skryje za plotem.
Zdroj: Imgur
+ Dalších 8 fotografií

Olympiáda začne za necelých 14 dní. Ale kdo by čekal čerstvě vymetené, opravené a uklizené město Soči, ten bude docela zklamán. Navoněná bída, tak by se to dalo nejlépe popsat. Co nemá být vidět nebo nevypadá pěkně, to se zahrne za ploty. Ale dosud neopravené domy obehnané lešením se neskryjí vůbec.

Na serveru Imgur se nedávno objevily aktuální fotky z města, na nějž se brzy upnou oči celého světa. Olympijský park a olympijská vesnice v Soči září novotou, zatímco pár set metrů od nich už to vypadá jak někde v zemi nikoho. Rozbité chodníky a silnice, nezavedená elektřina, dosud rozestavěné paneláky, kde budou bydlet tisícovky dobrovolníků.

Všude se válí odpadky, vykopané příkopy svědčí o tom, že Rusové silně podcenili čas, který jim na renovaci města zbývá. Centrum města nevypadá zrovna vábně, láká jen luxusní sídlo pro hlavu státu, kam je stejně omezen přístup. Šedá a rozbořená realita ale bude kazit pohled každému, kdo se na zimní olympiádu chystá. Rusko má do startu ještě sedm dní čas, třeba napne zbytky posledních sil a dočkáme se zázraku, aby ulice nevypadaly jak z města duchů.

Související články

Další články