Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

12 senzačních zajímavostí o Pirátech z Karibiku: Na konci světa, které můžete vidět dneska v televizi

Zdroj:

12 - Ve své době šlo o nejdražší film, který byl kdy natočen

Rozpočet totiž přesáhl neuvěřitelných 300 milionů dolarů. To je více, než kolik stály všechny tři díly Pána prstenů dohromady.

11 - Zelený záblesk, který můžete vidět ve filmu, skutečně existuje

Jde o přírodní optický jev, který se objevuje při západu slunce nebo při jeho východu. Během krátkého časového intervalu je možno zahlédnout zelené světlo nad sluncem. Tento jev se hlavně projevuje při čisté obloze a horizontu. Právě námořníci po dlouhých měsících na moři byli častými svědky tohoto úkazu.

10 - Ačkoli měl Na konci světa nejvyšší rozpočet, když se začalo natáčet, ještě neměl film ani dokončený scénář!

9 - Jde o první film, kde je vysloveno jméno kapitána Barbossy - Hector

Původně ale scenáristé vůbec nechtěli jméno Barbossy prozradit, ale v komentářích na DVD u Prokletí Černé perly Johnny Depp ze srandy řekl, že se jmenuje Hector, protože mu to přišlo jako rozkošně hloupé jméno, a tvůrcům přišlo, že by bylo fajn to jméno opravdu použít.

8 - Scéna s vodopády v Na konci světa se natáčela u asi nejslavnějších vodopádů na světě - u Niagarských vodopádů

7 - Během natáčení si Johnny Depp trénoval zpěv pro svůj další film, muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

6 - Jde také teprve o první film ze všech dílů Pirátů z Karibiku, kde se objevila zcela typická pirátská věc: páska přes oko.

5 - Filmaři postavili celý Singapur

Singapur se ve filmu skládá ze 40 budov, které speciálně postavili do obrovské nádrže s vodou. Ta byla 24 metrů dlouhá, 40 metrů široká a jeden metr hluboká. Jelikož se toho příliš mnoho neví o Singapuru z 18. století, filmaři založili design na čínsko-malajské architektuře.

4 - Film měl původně tři hodiny

Producent Jerry Bruckheimer říká, že fungoval lépe tím, jak se postupně blížil k finální bitvě, ale nakonec se rozhodl prostříhat několik scén, aby byl o 20 minut kratší.

3 - Vytvořit digitální efekty v Na konci světa trvalo 5 měsíců

Industrial Light & Magic vytvářelo 750 trikových záběrů pro film, ale jelikož nestíhali, dalších 300 záběrů měli za úkol vytvořit Digital Domain.

2 - Keith Richards se na natáčení tak opil, že bylo velmi složité s ním spolupracovat

Keith Richards, kytarista kapely The Rolling Stones, je samozřejmě známý svým akčním životem, ale jelikož se jeho vzhledem inspiroval Johnny Depp při vymýšlení Jacka Sparrowa, bylo jasné, kdo musí hrát jeho otce. Když ovšem v opilosti nebyl schopný pořádně stát rovně, režisér Gore Verbinski ho musel podpírat. Režisér mu pak sdělil, že pro scénu musí stát rovně, na což mu Keith Richards odpověděl: "Pokud jste chtěli někoho, kdo stojí rovně, tak jste si vybrali špatnýho chlapa."

1 - Sám Johnny Depp se objevuje až ve 33. minutě filmu

Související články

Další články