Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

12 Romů ztřískalo na Bruntálsku Martina (42): Byl na čtyřech, mlátili ho dřevěným hranolem

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
brutalita
Policie se bojí rasových nepokojů, protože minulý čtvrtek v obci Dvorce na Bruntálsku surově zmlátilo 12 Romů podnikatele. Lidé si toto jednání nechtějí nechat líbit a o víkendu jich přes 150 vyšlo do ulic protestovat. Místní Romové stojí na straně podnikatele a na celém incidentu se chtějí přiživit akorát extremisté. Policie je připravena zasáhnout.

Jedna obyčejná potyčka skončila pořádnou rvačkou. Podnikatel Martin Teplík byl na své zahrádce, když zaznamenal, že se kolem jeho plotu ochomýtá partička přistěhovalých Romů, kteří do vesnice přišli před pár dny a zabydleli se v rozpadlém domě.

Muž se chvíli s Romy handrkoval, ti se však rozhodli, že zajdou domů pro posily, a zpět se vraceli už ve 12 lidech a podnikatele zmlátili tak, že skončil v nemocnici.

„Obcházeli mi tady kolem plotu, tak jsem je okřikl. Nic rasistického. Když jsem viděl, že se vrací taková horda lidí, chtěl jsem zavřít bránu a zapřít ji trámkem. Nestihl jsem to,“ řekl MF DNES Teplík.

Celý incident se okamžitě rozšířil po celé obci a lidi se začali bouřit. Lidé si takové jednání nechtějí nechat líbit a o víkendu jich vyšlo na 150 do ulic. Tento víkend mají do obce dorazit ultrapravicoví extremisté.

Policisté v Dvorcích hlídkují, tři z útočníků obvinili. Místní Romové se proti přistěhovalcům postavili. Jeden z očitých svědků popsal, že útok na podnikatele byl obzvlášť brutální. „Snažil se zvednout, ale byl malátný, snažil se otočit na čtyři, ale byl úplně mimo. Krvácel z pusy, nosu, uší. Vůbec nás nepoznal,“ bylo zaznamenáno v protokolu, který má MF DNES k dispozici.

„On byl na čtyřech a jeden z nich jej praštil dřevěným hranolem dvakrát nebo třikrát přes záda. Potom ho obestoupili všichni ostatní a třískali ho. Řvali kurvo bílá. Dospělá ženská ho kopla do obličeje,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Související články

Další články