Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

12 obětí tragické nehody: Pohled na usměvavé tváře zesnulých dětí vhání slzy do očí

Zdroj: Topky.sk
+ Dalších 11 fotografií
obrovské neštěstí
Slovensko se klaní obětem tragické středeční nehody meziměstského autobusu s kamionem plným těžkého kamení. Vyhaslo při ní dvanáct životů, pět z obětí byly nezletilé děti. V pátek začal státní smutek a celá země si připomíná ty, kteří se domů už nikdy nevrátí.

Tragická nehoda na silnici u města Nitra šokovala Slovensko i Česko. Portál topky.sk přinesl příběhy obětí, na jejichž počest byl v pátek vyhlášen státní smutek.

V osudný den seděly v autobuse kamarádky Veronika (†17) a Denisa (†17). Obě navštěvovaly Střední odbornou školu techniky a služeb v Nitře, která přišla o čtyři žáky. Do autobusu smrti bohužel nastoupil i Martin (†17) a studentka prvního ročníku Natálka (†15). Z nitranského Gymnázia Párovská se autobusem domů vracel Alex (†16).

V autobusu smrti byl i sedmnáctiletý Andreas, který tragickou nehodu přežil. „Nikdy v životě nezapomenu na to, co jsem tam viděl,“ řekl portálu Topky.sk.

„Odešli jste a nesmírně to bolí,“ stojí v příspěvku na facebookovém profilu střední školy. Kromě učitelů pomáhají spolužákům bolest ze ztráty kamarádů překonat i psychologové. Gymnázium zase v pátek uspořádalo hromadné rozloučení ve školní aule.

V autobuse zahynuli i Ladislav (†63), Mariana (†21), Alena (†57), Erika (†45) a Barbora (†70), která je nejstarší obětí strašlivé tragédie. Bohužel vyhasly životy manželů Adriány (†40) a Dušana (†42), o milující rodiče tak přišly dvě dcery. Mladší z nich autobusem necestovala, starší Lucka (15) skončila s vážnými zraněními v nemocnici.

S většinou obětí se pozůstalí naposledy rozloučí během soboty a neděle. Státní smutek na Slovensku sice končí v pátek ve večerních hodinách, země ale truchlit nepřestane…

Související články

Další články