Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

12 neuvěřitelných fotografií z paláců ukrajinských státníků: Janukovyčova sbírka aut, zlaté kohoutky a jídelna větší než váš byt

V příštím životě se chceme narodit jako ukrajinský státník. Tedy až
na to prohlášení za zločince a vlastizrádce.
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 8 fotografií

Ve své vlasti jsou právě prohlášeni za zločince a utíkají. Ukrajina předělává svoje dějiny protesty na náměstí Nezávislosti, lidé se bouří proti proruskému smýšlení a zkorumpovaným politikům. Odpor stojí životy, hoří barikády a donedávna ještě létaly kulky.

Prezident Viktor Janukovyč už není prezidentem, někde se schovává nebo je na útěku, bojí se lynče. A s ním jeho bývalá garda, nejbližší posluhovači. A mají proč. Ukrajina už dávno není zbídačená odnož Ruska, je to moderní evropská země, přesto se tam žije hlavně buď nahoře, nebo dole. A ti zezdola nyní nevěřícně zírají na to, jak si žili jejich vrcholní představitelé.

Ti, kdož měli sloužit lidu, hrabali zlato, vozy, domy. Obrovské majetky s největší pravděpodobností pocházejí z úplatků a korupce, je s podivem, že sám Janukovyč vychází z této nemravné soutěže o největší okázalost téměř jako chudý příbuzný.

Jeho pravé ruky si žily v brokátu, v mramoru a ve slonovině, na poličkách měly místo fotek Fabergého vejce a jejich jídelny byly tak velké, že by se do nich pohodlně vešel byt pro čtyřčlennou rodinu. Ohromení Ukrajinci právě teď procházejí sídly politiků a nevěří svým očím. Být ve vládě na Ukrajině se prostě vyplatí. Otázkou je, na jak dlouho.

Související články

Další články