Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

12 nakažených zdravotnic v Karviné: Spolu s nimi šlo do karantény přes 60 kolegů

12 nakažených zdravotnic v Karviné: Spolu s nimi šlo do karantény přes 60 kolegů
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 6 fotografií
Covid-19
Koronavirus se dál šíří nejvíce postiženými oblastmi v České republice, kterými jsou Praha a Karviná. A právě v nemocnici na Moravskoslezsku se nákaza potvrdila u celkem 12 zdravotníků a dalších 60 musí do karantény, protože se s někým z nakažených dostali do kontaktu.

V pondělí odpoledne vyšlo najevo, že v nemocnici Karviné-Ráji bylo potvrzeno dvanáct nakažených koronavirem. Karviná je v současné době nejvíce nákazou postiženou oblastí společně s Prahou. Pro TN.cz promluvila mluvčí nemocnice Věra Murínová a čísla potvrdila. "Ano, ta čísla sedí. Nakažených je 11 sester a jedna lékařka," upřesnila.

Zdravotníci jsou v karanténě

Podle Murínové bylo navíc dalších 66 jejich kolegů a kolegyň umístěno do karantény, protože se setkali s nakaženými sestrami či doktorkou. Původně šlo o 74 lidí, ale počet se snížil. "Čekáme, že jich bude postupně méně a méně," dodala mluvčí nemocnice s tím, že je personál průběžně podroben testům.

Nemocnice tak přišla o velkou část personálu a nejvíce to postihlo chirurgii. Funguje pouze ambulance a lůžkové oddělení na chirurgii je prozatím uzavřeno. Kvůli současné situaci tak musela nemocnice posunout naplánované operace o dva týdny. Do 30. června je v nemocnici navíc zákaz návštěv, který platí už od května.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy