Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

12 kamenů podle vašeho znamení! Minerály léčí a dodávají energii

Jemná krása sodalitu…
Zdroj: svetmineralu.cz
+ Dalších 8 fotografií
Není to jen energie a léčivá síla drahých kamenů, je to i spojení s přírodou a její krásou, která nás obklopuje, a proto se na moment zastavte, odpočiňte si, relaxujte a kochejte se dary, které vám příroda přináší v podobě těchto drahých léčivých kamenů a polodrahokamů. Text vznikl ve spolupráci s webem svetmineralu.cz.

To, v jakém slunečním znamení jsme se narodili, předurčuje do jisté míry naše základní vlastnosti. Samozřejmě že záleží pouze na nás, které vlastnosti více rozvineme a které opustíme. Každé znamení má ovšem pár charakteristických vlastností, podle kterých se určuje vhodnost nošení určitého drahého kamene. V tomto malém přehledu si můžete sami zjistit, které kamínky jsou doporučovány přímo pro vaše znamení.

Beran – Ametyst Barva: Od fialové po levandulovou. Vzhled: Průhledný krystal s hroty. Někdy v geodách nebo srostlících, ve všech velikostech.

Blíženci – Tygří oko Barva: Hnědožluté, růžové, modré, červené. Vzhled: Proužkované, lesklé, často malé a vyhlazené kousky.

Býk – Růženín Barva: Růžový. Vzhled: Většinou průsvitný, někdy průhledný. Ve všech velikostech.

Kozoroh – Onyx Barva: Černý, šedý, bílý, modrý, žlutý, hnědý, červený. Vzhled: Připomíná proužkovaný mramor. Všechny velikosti.

Lev – Křišťál Barva: Čirý. Vzhled: Podlouhlé zašpičatělé krystaly. Průhledné, mléčné či žlábkované. Často v trsech, všechny velikosti.

Panna – Jaspis Barva: Červený, hnědý, žlutý, zelený, modrý, fialový. Vzhled: Matný se vzorem. Často omletý vodou nebo jinak vyhlazený.

Rak – Jadeit Barva: Zelený, oranžový, hnědý, modrý, modrozelený, krémový, levandulový, červený, bílý. Vzhled: Průsvitný (jadeit) nebo krémový (nefrit), na omak mýdlový. Ve všech velikostech.

Ryby – Unakit Barva: Průhledný Vzhled: Třpytivý, hedvábný, přibližně čtvercový krystal. Někdy lehce rýhovaný. Funguje jako zvětšovací sklo.

Střelec – Sodalit Barva: Modrý. Vzhled: Skvrnitý krystal, tmavé a světle modré a bílé proužky. Ohlazený, ve všech velikostech.

Štír – Hematit Barva: Stříbrný, červený. Vzhled: Podobá se lidskému mozku. Červený nebo šedý, po vyleštění lesklý. Těžký ve všech velikostech.

Váhy – Smaragd Barva: Zelený. Vzhled: Typická zelená smaragdová barva. Smaragd je nejdražší odrůda berylu s charakteristickou sytě zelenou barvou. Vděčí za ni obsahu chrómu ve struktuře.

Vodnář – Fluorit Barva: Čirý, modrý, žlutý, zelený, fialový, hnědý. Vzhled: Průsvitné krychle či osmistěny všech velikostí.

Výběr všech nerostů a mnoho dalších informací se dočtete na svetmineralu.cz.

Související články

Další články