Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

113 000 000 0­00 korun! Tak vysoká je pokuta pro Facebook za porušení soukromí

Zdroj: Profimedia.cz
volby v usa
Pět miliard dolarů! To je v přepočtu neuvěřitelných 113 miliard korun. Tak vysokou pokutu dostala společnost Facebook za porušení ochrany soukromí. Pokuta souvisí s prezidentskými volbami v USA. O udělení pokuty informoval list Wall Street Journal.

Americká Federální komise pro obchod (FTC) udělila společnosti Facebook rekordní pokutu. Nikdy v historii nemusela jakákoliv technologická firma platit tak vysokou částku.

Pokuta souvisí s prezidentskými volbami v USA. Komise vyšetřovala Facebook za manipulaci s uživatelskými účty. Ty se podle vyšetřovatelů dostaly do rukou společnosti Cabridge Analytica, která pracovala na kampani pro Donalda Trump. Facebook tak zřejmě pomohl k formování politických názorů.

Dosud obdržela rekordní pokutu společnost Google. Bylo to také za nedostatečnou ochranu soukromí. V roce 2012 dostal Google pokutu ve výši 22,5 milionu dolarů.

Související články

Další články