Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

11 zásadních věcí, které jsme zažívali na letních táborech a nikdy na ně nezapomeneme!

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie

Někteří je milovali, pro jiné byly za trest. Bezpochyby ale patří k typickému letnímu koloritu a k našemu dětství! Ti z vás, kteří někdy navštívili prázdninový tábor, nám určitě dají za pravdu, že těchhle 11 věcí zásadně ovlivnilo náš život!

1) Celotáborové hry

Rozdělily účastníky na spojence a soupeře. Kdo byl v družstvu s nejhezčím klukem a nejhezčí holkou, potažmo s nejsympatič­tějšími praktikanty, měl vyhráno.

2) Diskotéky

Kluci natáhli ustřižené džíny a nagelovali si vlasy, holky vytáhly nejkratší tílka nad pupík a minisukně, hromadně použily rtěnky a tužky na oči, které na tábor propašovaly nejstarší účastnice daného běhu, a následně se při pomalých písničkách jemně vlnily v rohu v očekávání, jestli pro ně přijde na ploužáka jejich idol!

3) Táborová pošta

Taky se vám během nástupu málem rozskočilo srdce pokaždé, když se z klobouku losovala psaníčka se jménem? Možná jste takhle poprvé dostali své vyznání lásky.

4) Nástupy

Co to jako bylo? Prostě jste si všichni museli stoupnout do kruhu, nerušit a poslouchat vedoucího tábora, který vám říkal, čí chatka byla nejméně uklizená, kdo bude za trest dělat žabáky a kačenky a co se bude ten který den dělat. Nástupy byly trochu pruda, ale spíš zábava, protože jste si mohli prohlédnout celý ansámbl a zmapovat ty, kteří vám byli nejsympatičtější.

5) Pomazánky a smradlavý čaj

Univerzální táborové stravování by možná dnes už neprošlo hygienickou kontrolou. Každopádně my si dobře pamatujeme, že se k svačině střídala rybičková, škvarková a vajíčková pomazánka a várnice s čajem a se šťávou stály celý den vedle „hlavní budovy“. Nádobí se recyklovalo tím způsobem, že se nejdřív hrneček opláchl v dezinfekci a pak v pitné vodě. Šťáva nakapaná v bahně pod „nápojovým vynálezem“ hrozně smrděla a všude bylo plno much.

6) Prohlížení od klíšťat

Tohle byla ta nejerotičtější činnost, kterou jste mohli na táboře zažít. Shlukovali se při ní na jedné chatce kluci i holky a když náhodou načapal vedoucí dívku v podprsence, měla dobrou výmluvu.

7) Vyvolávání duchů

Vyvolávání ducha Hitlera nebo Čachtické paní byl základ, a kdo si pak nemohl strachy dojít ani na záchod, ten vyhrál. Samozřejmě se to vždycky povedlo a všude bylo spoustu znamení, že duchové se pomstí.

8) „Celodeňák“

Alespoň jednou za 14 dní se jelo na velký celodenní výlet. Táborníci obdrželi balíčky s obědem, ve kterých obvykle byl kus štangle salámu, dvě paštiky, chleba a jablka. A zastávka ve městě se neobešla bez „rozchodu“, během kterého jsme si kupovali zmrzlinu a dárky pro své rodiče. Ty se často sestávaly například z kamínků nebo jiných přívěsků na kůžičce.

9) Pohledy a balíky

Komu přišel od rodičů balík se sladkostmi, hráškem a třešněmi nebo alespoň pohled, byl největší king! Ten, kdo nic nedostal, mohl alespoň žebrat, ať se s ním někdo rozdělí.

10) Úchylní vedoucí

Čas od času se přihodilo, že se 18letý praktikant zapletl s 15letou tábornicí a byl z toho velký poprask! Nahlas se o něm říkalo, že je to úchyl, a o ní, že je to coura, ale tajně jim to všichni záviděli, protože vedoucí byl idolem všech holčiček a dívka byla nejspíš předčasně vyspělá patnáctka, která ztratila panenství už loni…

11) Hlídky

Dodnes nepochopíme, před kým a před čím jsme drželi hlídku, ale bylo to hrozně napínavé.

Související články

Další články