Jistě, když se člověk dívá na Temný rytíř povstal, patří bezesporu k těm zábavnějším komiksovým velkofilmům, které se snaží mít i nějakou tu myšlenku a kvalitní herecké výkony od kvalitních herců.

Christopher Nolan je totiž skvělý režisér, který očividně dokáže udělat dobrý film i ze scénáře, který nejspíš napsalo pětileté dítě.

Pokud se totiž začnete trochu zabývat detaily a začnete přemýšlet o tom, co jste právě viděli, zjistíte, jaký je Temný rytíř povstal vlastně hrozná slátanina…

Pozor, budeme prozrazovat různé věci z děje, a pokud jste film neviděli, raději si to přečtěte až po zhlédnutí

1. Batman film bez Batmana

Chcete vidět film s Batmanem? Tak vzhůru do něj, tenhle film má zhruba tři hodiny a skutečného Batmana je v něm 33 minut. Jinak uvidíte většinu času Bruce Waynea v důchodu, s depresivním knírkem, jak chodí o holi. No a když se konečně pustí do akce, nechá si zlomit páteř, aby pak seděl v díře v zemi v nějakém vězení v zemi třetího světa… Kde mu přelomenou páteř vyléčí amatérský doktor pomocí kladky za tři měsíce, protože proč ne.

2. CIA je docela hloupá partička

Úvodní akční scéna, kde poprvé uvidíte Bana, vypadá velmi efektně, ale je dost nesmyslná. Proč by sakra CIA nechala jít do svého letadla nějakého muže v masce, aniž by předtím zjistila, kdo to vůbec je, a identifikovala ho?!

3. Bane je jasnovidec

Bane v jednu chvíli filmu zničí tajnou zbrojnici Batmana, ale nikdy se nedozvíme, jak se o ní vůbec dozvěděl.

4. Banovi pomocníci jsou čarodějové

Přepadení burzy na Wall Streetu je také hodně pěkně natočené, ale v jednu chvíli začínají zločinci prchat na motorkách vyjíždějících přímo z budovy. To je tam jako měli schované někde v šatně? A jak je tam sakra dostali?!

5. Gotham City nemá moc dobré policejní složky

Jistě, pošleme naprosto všechny policisty, co máme ve městě, do stok. V jeden moment a v jednu chvíli. To je ten nejbezpečnější nápad, co můžeme mít!

6. Batmanův chraplák

Batman používá ten svůj vtipně zastřený hlas, aby ho nikdo nepoznal. Občas ale vypadá spíše tak trošku jako blázen, protože ho používá i v momentech, kdy mluví s Catwoman, která už dávno stejně ví, že je Bruce Wayne, a on ví, že ona ví. Dokonce ho používá i v jednu chvíli, kdy si nahlas povídá sám pro sebe. Psychická porucha?

7. Bruce Wayne přišel nelegálně o peníze a nikoho to nezajímá

Velká část děje filmu se točí okolo toho, že Bruce Wayne přišel o většinu svého majetku. Jenže o něj přišel během loupeže na Wall Streetu a nikoho očividně moc nezajímá, že můžete zkrachovat, když někdo ukradne digitální peníze na Wall Streetu. To se to jako nevyšetřovalo? Neřešilo? To prostě může takhle někdo z ničeho nic přijít o miliardy?

8. Detonace bomby

Určitě si pamatujete na ten konec. Batman odlétá s bombou na palubě, která detonuje. A on přežívá, protože ačkoli má pět sekund do výbuchu, dokáže se z letadla dostat a uplavat 9 kilometrů, aby byl z dosahu bomby. Jak to dokázal, to se nikdy nedozvíme. Ale prostě musíme věřit, že to dokázal.

9. Zachránění lidé ve městě

Lidé se radují, že atomová bomba explodovala 9 kilometrů od města a oni jsou zachráněni! Jenom škoda, že všichni brzy zhynou v bolestech kvůli radiaci, ale to raději nebudeme řešit…

10. Lidi jsou dost hloupí

Mimochodem, vůbec nikomu nepřišlo divné, že Bruce Wayne a Batman zemřeli oba náhodou ve stejný den?

11. Bruce Wayne v kavárně

O Brucovi Wayneovi mluví všechny zprávy na světě. A tak může ukrytý Bruce Wayne udělat jediné – jít si sednout na veřejnost do kavárny jakoby nic.