Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Přes 110 nakažených, téměř polovina v Praze: Koronavirus se v Česku šíří rychle

Přes 110 nakažených, téměř polovina v Praze: Koronavirus se v Česku šíří rychle
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
nákaza
Ve čtvrtek byl v České republice potvrzen již 113. případ nákazy koronavirem. Covid-19 byl na našem území poprvé potvrzen 1. března a to hned u tří osob. Počet nakažených později začal výrazně narůstat každým dnem.

V Česku byl potvrzen již 113. případ nákazy koronavirem. Covid-19 se šíří rychleji, než se původně předpokládalo. Premiér Babiš mluvil odpoledne o 104 nakažených, ministr zdravotnictví Vojtěch večer oznámil 113 pacientů.

"Ze 104 pozitivních případů máme 50 v Praze, proto od zítřka navyšujeme kapacitu: UVN spouští zítra v 11:00 nový stan pro odběry. Nemocnice Na Bulovce spouští zítra odběry v novém kontejneru od pražských hasičů," uvedl Babiš na Twitteru. Vojtěch následně na tiskové konferenci uvedl, že Česko má už 109 nakažených.

Babiš večer televizi Prima řekl, že se v Česku nachází už 112 pacientů s koronavirem. Vojtěch pak na Twitteru oznámil 113. pacienta.

První případy koronaviru byly na území České republiky potvrzeny 1. března, od té doby se ani jednoho z nakažených zatím nepodařilo vyléčit. Většina z nich je ale naštěstí v dobrém zdravotním stavu.

Doposud vešlo v platnost několik opatření. Vyhlášen byl nouzový stav, platí zákaz kulturních a sportovních akcí, kterých by se zúčastnilo 30 a více lidí. Studenti základních, středních a vysokých škol budou zároveň přinejmenším do konce března doma.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy