Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

101 hlasů stačí na vítězství ve Slavíkovi! Ortel je a bude umělecká nula!

Tomáš Ortel všechny šokoval, když se umístil na druhém místě.
+ Dalších 10 fotografií
Anketa Český slavík rok od roku upadá. Oblibě se těšila hlavně za komunistů, kdy nebyla žádná jiná zábava než sledovat normalizační komunistické zpěváky. Tehdy zažíval Slavík zlaté časy. Těm je ale už konec. Dnes už je to přežitek a jde o podobnou pakárnu, jako je Česká Miss.

Dnes v době YouTube a globálního internetu už lidé řeší úplně jiné věci než Michala Davida nebo Lucii Bílou. Anketu Český slavík už preferují jen tři skupiny obyvatel naší republiky. Jsou to například důchodci, kteří s láskou vzpomínají na komunismus, kdy byli bohatí a bylo jim fajn. Vzpomínají, jak dostali od svojí holky poprvé pusu, právě když hrál Michal David. A právě tito lidé nejčastěji hlasují.

Další skupinou, která prožívá Českého slavíka, jsou recesisté a trollové. Ti dokázali zařídit i to, že málem vyhrál i Řezník. A z celé soutěže mají jen legraci. Poslední skupinou, která hlasuje v této pěvecké anketě, jsou zfanatizovaní radikálové, kteří poslechnou svého vůdce na slovo a prostě hlasovat budou za každou cenu.

S přehledem vždy vyhrává pěvecká ikona Karel Gott. Další místa jsou pořádně našlapaná a dělí je pouze desítky a stovky hlasů. Rozdíly jsou jen minimální a vyhrává zrovna ten, kdo má podporu nejvíce trollů nebo nejvíce radikálů v zádech.

V roce 2013 například rapperovi Martinu Pohlovi alias Řezníkovi z legrace lidé naklikali na internetu nejvíce hlasů a stal se tak Hvězdou internetu. Jenže na to přišel generální partner Mattoni a rapper byl ze soutěže vyřazen. Rapper byl podle prohlášení Mattoni ze soutěže vyloučen, protože se „v textech svých písní vulgárním způsobem vyjadřuje na adresu vybraných skupin obyvatel, explicitně zobrazuje násilí a užívání návykových látek“. Několik zpěváků to rozčílilo a začali houfně z celé ankety odstupovat. Po Tomáši Klusovi, Matěji Ruppertovi, Xindlovi X a kapele Koblížci se od soutěže distancoval také Michal David.

V roce 2008 otřásl anketou další skandál, kdy se dnes už zesnulá Iveta Bartošová stala Skokanem roku. Její tehdejší přítel Jiří Pomeje jí údajně zajistil přes 70 tisíc hlasů, což by na Českého slavíka bohatě stačilo. Oficiálně jich ale pořadatelé započítali jen 17 tisíc.

Třetím případem je to, že se prostě každý správný radikál a xenofob zmobilizuje a posílá hlas Ortelovi. A to je přesně ten případ, kdy Tomáš Ortel vyhrál druhé místo v kategorii Zpěvák v anketě Český slavík. A to hned za Mistrem Karlem Gottem!

Takže se všichni můžeme uklidnit. Tyhle excesy neznamenají, že největší kulturu v Česku dělají Michal David, Iveta Bartošová, Řezník nebo Ortel. A vůbec nic to nevypovídá o hudební situaci v Česku. Skuteční umělci, kteří něco umějí, se totiž Slavíkům vysmívají a ignorují je nebo je berou s nadhledem.

Většina populace má tak teď tři možnosti. Buď se na ně prostě nebude dívat a bude je ignorovat, nebo se smíří s tím, že tady budou vyřvávat lidé jako Řezník nebo Ortel a každý, kdo se v tu chvíli zalíbí recesistům nebo radikálům.

Poslední možností je zrušení celé nesmyslné ankety. Jenže to je nereálné. Pro generálního sponzora je to dobrá propagace za pár šupů s obskurními postavičkami, jako je Michal David, Řezník nebo Ortel. A my už se těšíme na příští rok, kdy se o první místo zaručeně popere Olívie Žižková s Evou a Vaškem.

Mohlo by vás zajímat

Další články