Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

100 let módy svatebních šatů ve 3 minutách. Které se vám líbí nejvíc?

Zdroj: YouTube.com
S dlouhou vlečkou a závojem, ke kolenům s jemnou krajkou, nebo hladké elegantní s holými rameny? Následující tříminutové video z dílny společnosti Mode ukazuje, jak se v posledních sto letech měnila svatební móda. Která dekáda je podle vás ta nej?

Už jsme měli možnost vidět, jak se měnila ženská móda v průběhu jednoho staletí, stejně tak i pánská Jakou evolucí prošly plavky i spodní prádlo Tentokrát se stylisté a vizážisté zaměřili na módu svatební.

Při vybírání modelů se stylisté nechali inspirovat nejen typickými střihy pro tu kterou dobu, ale podívali se, v čem se vdávaly slavné krásky a ikony své doby. Padesátá léta tak inspirovala herečka Elizabeth Taylor, osmdesátá nejsledovanější událost, svatba princezny Diany a prince Charlese.

Neměnila se jen délka šatů, jejich materiál, ale i závoj, který se postupně zkracoval, ale i svatební kytice, která se zjednodušovala. Jednotlivé prvky prošly evolucí, ale to jediné, co zůstává stejné, je barva šatů. Ano, dnes se dají pořídit v rozličné škále bílé, od sněhově bílé přes champagne až po slonovinovou, ale světlá je prostě neodmyslitelnou klasikou.

Které šaty se vám líbí nejvíc?

Související články

Další články