Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

100 000 klimatizovaných stanů čeká na 3 miliony lidí. Pro koho jsou? Pro uprchlíky fakt ne!

Zdroj: Akram Abahre
+ Další 3 fotografie
Právě se díváte na nádherné klimatizované stany v Saudské Arábii. Pro koho jsou? Pro poutníky, kteří míří na velkou pouť do Mekky. Mohli by zde být ubytovaní uprchlíci? V žádném případě.

Na Facebooku se objevily nádherné fotky ze Saudské Arábie. Ukazují stany, které jsou připraveny pro bohaté poutníky, kteří míří na tradiční pouť do posvátné Mekky

Lidé na Facebooku se ptají, proč stany nemohou být využity pro uprchlíky. Prý by se jich do těchto stanů vešly celé 3 milony.

Vysvětelní je jednoduché. Stany jsou určeny pro ty čisté, nikoliv pro ty nečisté. Musíme si uvědomit, že v Saudské Arábii vyznávají nejtvrdší formu sunnitského islámu vůbec - tzv. wahhábismus

Wahhábisté se považují za jediné nositele pravého nezkaženého islámu, přičemž vyznavači ostatních islámských škol jsou těmi radikálnějšími jedinci označováni za nevěřící nebo nečisté.

Takže tyto stany fakt nejsou určeny pro uprchlíky, kteří utíkají z válečných oblastí, ale jsou určeny pro vyvolené a bohaté.

Takže i když tyto stany zůstávají téměř celý rok prázdné, žádný uprchlický tábor se z nich nikdy nestane

Kdepak, uprchlickou krizi si bude muset vyžrat Evropa. Saudové se už několikrát nechali slyšet, že rozkopaný Blízký Východ a Libye v totálním chaosu nejsou jejich problémem Že uprchlickou krizi si musí vyřešit Evropa sama.

Související články

Další články