„Tyjo, já jsem snad těhotná,“ slýcháte často od svých kamarádek. Ženy a dívky tuhle větu používají poměrně dost. Když mají chutě na sladké, když přibírají na váze, když jsou přecitlivělé… Jak se ale opravdu projevuje začátek těhotenství?

1. Vynechání menstruace

Klasika. Ale pozor, některé těhule v klidu menstruují dál, takže tohle nemusí být směrodatné. Každopádně je to zásadní příznak gravidity.

2. Nateklá a bolestivá prsa

Příznak, který se projevuje u všech těhotných žen hned zezačátku. Takže pokud se nemůžete dotknout prsou, může jít třeba o premenstruační syndrom, ale taky o těhotenství.

3. Nevolnost

A nejen po ránu. Je vám zle, když máte prázdný žaludek? Změnily se vám chutě? Nepozřete něco, co jste doteď s oblibou konzumovala? Ajajaj.

4. Slinění a kovová pachuť v ústech

Na to si stěžuje hodně gravidních žen. Máte pocit, že cucáte imaginární olovo? Asi jste v tom.

5. Bolesti břicha

Některé ženy mají bolesti jako při menstruaci, některé tvrdí, že cítí tlak v oblasti pupíku. Pokud jste neměla k večeři kukuřici, možná jste těhotná.

6. Únava

Celý den zíváte a nemůžete se dočkat postele. Unavují vás triviální činnosti.

7. Kocovina

Je docela možné, že se poslední dny cítíte, jako byste prohýřila noc. Točí se vám hlava, bolí vás, je vám na omdlení. Ano, i tohle je příznak těhotenství.

8. Nemáte chuť na alkohol

Často se stává, že vám z ničeho nic přestane chutnat alkohol i cigarety. Těhotenství dělá divy.

9. Beďary, všude beďary

Dokonce i tam, kde se vám neobjevily ani v pubertě. Hormonální změny se projevují i na vaší kůži.

10. Emoční labilita

Rozpláče vás i Zemanův projev před Poslaneckou sněmovnou? Nás taky. Střídají se vám nálady? Jste podrážděná? To je podezřelé.