Nikdo to nemá životě lehké, ale polovina těchto dám obzvlášť. Do vínku jim nebylo dáno zdraví nebo krása. Přesto nepropadají depresím a snaží se žít plnohodnotný život. Máme tu ale i takové, které to přehnaly s vylepšováním a o přirozené kráse nemůže být ani řeči.

První žena, kterou vám představíme, trpí extrémní anorexií už od dvaceti let. Jmenuje se Valeria Levitin a ve svých 39 letech váží pouhých 25 kilogramů. Žije v Monaku a moc ráda by se ze zákeřné anorexie dostala. Touží vést poklidný život a také se stát matkou. V jejím současném stavu je to zatím bohužel nemožné. Přesto, že je Valeria opravdu kost a kůže, dostává dopisy z celého světa, kde jí slečny píšou, že by chtěly vypadat jako ona. Tento fakt je alarmující. Anorexií trpí spousta mladých slečen. Valeria se svým příběhem snaží odstrašit další a upozornit je na to, jaká zákeřná nemoc anorexie je.

Mikel Ruffinelli z Los Angeles v Kalifornii je známá pro své boky. Jsou to ty největší na celém světě. Její pas měří 100 centimetrů a boky fascinujících 254 centimetrů. Kvůli nim se nevejde do dveří a v letadle si musí kupovat dvě sedadla. Je s podivem, že její boky nejsou žádné implantáty. Takhle se zaoblila zcela přirozeně. Zhubnout matka čtyř dětí nechce. Sama sobě se takhle líbí.

Elizabeth Starr z Los Angeles v Kalifornii si k neobvyklému vzhledu dopomohla sérií plastických operací. Přesněji prsními implantáty. Hvězda filmů pro dospělé byla posedlá zvětšováním svých prsou, až se dostala k obřím balonům. Pro ta největší prsa ze všech se rozhodla před patnácti lety. Nyní toho lituje a říká, že život s nimi je peklo. Její silikonová ňadra jsou časovanou bombou. Můžou kdykoli prasknout a zabít ji. Elizabeth podstoupila neskutečných 63 zákroků, které měly toto dílo napravit. Další už si ale matka dvou dětí nemůže dovolit. Hrozí jí infekce.

Žena, která dobyla modelingový svět navzdory svému onemocnění a je za hvězdu, se jmenuje Melanie Gaydos. Šestadvacetiletá Melanie se narodila s velmi vzácnou poruchou, která ovlivňuje její vzhled. Onemocnění se nazývá ektodermální dysplazie a její příznaky jsou řídké vlasy, nedovyvinutá horní čelist, žádné řasy, obočí, „upíří“ zuby a pigmentace kolem úst a očí.

Přes tak krutou diagnózu se Melanie statečně pere s nástrahami života. Už jako malá si vytrpěla svoje v rodině plné alkoholiků a domácího násilí. Dospívání měla velmi těžké. Stala se terčem posměchu kvůli svému vzhledu. Teď se směje ona. Stala se světově uznávanou modelkou právě díky tomu, jak vypadá. Její kariéra modelky odstartovala před čtyřmi lety v New Yorku. Slávu jí zajistil jeden snímek, který vyfotil přítel Melanie.

Osmnáctiletá Jyoti Amge z Indie je známá pro svůj miniaturní vzrůst. Je nejmenší ženou na světě při svých 62 centimetrech. Jyoti se stala místní bollywoodskou hvězdou ihned poté, co účinkovala v indické verzi reality show Big Brother. Mladá dívka je velká jako roční dítě. Každý den přitahuje její vzrůst spoustu zvědavců. Ona si z toho ale nic nedělá. Tím, jak vypadá, je jedinečná. Její sen je teď zahrát si v akčním filmu s jejím idolem, bollywoodským hercem. Tato slečna vzbuzuje dojem, že jsou jí maximálně tři roky. Ve skutečnosti má 18 let. Díky svému vzrůstu se dostala v Indii do povědomí a plánuje být hvězdou bollywoodských filmů.

Mandy Sellars z Lancashire v Anglii je na tom ale podstatně hůř. Její pravá noha dorostla do obřích rozměrů a váží 108 kilo. Mandy trpí Proteovým syndromem, kdy nekontrolovatelně roste tkáň v různých částech těla. K tomuto růstu dochází většinou na jedné polovině těla. Stav se pořád zhoršuje a neexistuje lék, který by vyléčil tuto chorobu. Zvětšování končetiny se dá pouze pozastavit. Levou nohu už Mandy amputovali. Byla zasažena infekcí, která ji mohla zabít. Mandy to má velmi těžké. S takovou nohou se nemůže ani hýbat. Nadějí jsou jí specialisté z cambridgeské nemocnice.

Mandy Sellars trpí Proteovým syndromem, kdy končetina nekontrolovatelně roste. V současnosti její pravá noha váží 108 kilogramů. Levou jí museli amputovat kvůli infekci.

Asha Mandela se pyšní světovým rekordem. Má ty nejdelší dredy na světě. Její vlasy jsou delší než londýnský autobus. I když mají skoro sedmnáct metrů, touží sedmačtyřicetiletá Asha po ještě delších. Navzdory varování lékařů, kteří ji upozorňují, že může ochrnout. Asha si je i tak nikdy neostříhá. Ke svým vlasům má hluboký citový vztah. Žena dokonce prohlašuje, že jí její vlasy pomohly překonat rakovinu, mrtvici a infarkt. Ashina chlouba váží 19 kilo. Aby je netahala za sebou, nosí je ve vaku, ve kterém většinou nosí matky své děti. Dva dny jí trvá, než své vlasy umyje a vysuší.

Asha Mandela si pěstuje tyhle vlasy od svých pětadvaceti let. Amanda Brignall z Yorkshiru v Anglii vyřešila krizi středního věku a deprese z rozvodu tetováním. To vyléčilo její bolavou duši. Nechala si potetovat osmdesát procent svého těla. Spokojená však byla pouze chvíli. Zjistila totiž, že se muži jejího vzhledu bojí. Nikdo s ní kvůli tetování nechce chodit. Možná je proto na čase, aby se tetování začala postupně zbavovat.

Amandě tehdy pomohla tetování překonat krizi středního věku a bolest z rozvodu. Netrvalo dlouho a zjistila, že její tetování muže odpuzují. Bude tak muset popřemýšlet o jejich odstranění. Žena jménem Sarotin z Jakarty v Indonésii to má nejspíš nejtěžší ze všech těchto dam. Trpí vzácným onemocněním kůže. Její tělo je celé pokryto nádory, které vypadají jako bubliny. Kvůli této anomálii byla donucena opustit svou rodnou vesnici. Rodina ji vydědila. Touto chorobou trpí tři roky. Její život se proměnil v utrpení. Nikdo s ní nechce nic mít a všichni ji mají za zrůdu. Zůstala sama a opuštěná s minimální šancí na vyléčení. Na léčbu nemá dostatek financí.

Kelly Lee Dekay je z New Yorku a ve svých sedmadvaceti letech bojuje o nejútlejší pas na světě. Vždycky se chtěla podobat svým oblíbeným kresleným postavičkám. Podle ní mají naprosto dokonalý pas. Kelly si ho tedy začala svazovat korzetem. Svým pasem se stala naprosto posedlá. V současnosti je jeho obvod 40 centimetrů. A chce pokračovat dál.