Nebezpečná rychlost nebo třeba Matrix jsou filmy, které Keanu Reevese nejvíce proslavily a ze kterých ho znáte patrně i vy. Ve svých letech je pořád fešák, který zvládá zaměstnávat hlavy puberťaček a v klidu nenechá ani muže. Znáte však jeho zásadní myšlenky, kterými chtěl donutit lidi k přemýšlení? Máme pro vás 10 nejzásadnějších citátů tohoto herce.

Slavný herec si vzal na paškál partnerství a důkladně zhodnotil, co je správné a co zásadně odmítá. Vy sami můžete posoudit, zda jsou tyto jeho myšlenky skutečně drahocenné, nebo jde jen o plky.

1. Nemohu být součástí světa, kde manželé svým ženám dovolí oblékat se jako ženy lehkého chování a nechají je vystavovat všechno, co má zůstat skryto.

2. Kde ženy nechtějí děti a muži nechtějí rodinu.

3. Kde slovo žárlivost je pokládáno za něco nežádoucího a skromnost je nedostatkem.

4. Kde se frajírci za volantem tátova auta pokládají za úspěšné a kdokoli, kdo má jen trochu moci, se pokouší dokázat, že jste ubožák.

5. Kde lidé zapomněli na lásku a prostě jen hledají nejlepší variantu partnera.

6. Kde muži a ženy už dávno nejsou k rozeznání a kde se tomu všemu dohromady říká svoboda volby – ale ti, kdo si vyberou jinou cestu, jsou ocejchováni jako zaostalí despotové.

7. Kde kluci propíjejí peníze rodičů v nočních klubech, pitvoří se za primitivních zvuků a holky je za to milují.

8. Kde lidi zneklidní každý šramot na jejich autě, nelitují na jeho odstranění peněz ani času a sami přitom vypadají tak zchátrale, že maskovat to dokáže opravdu jenom hodně drahé auto.

9. Kde lidé pokrytecky prohlašují, že věří v Boha, drží přitom v ruce panáka a nemají ani nejmenší tušení, co je to víra.

10. Já jsem si svou cestu zvolil – škoda jen, že jsem nenašel dost pochopení u lidí, u nichž jsem ho hledal nejvíc ze všech.

Takto se na vztah a dnešní svět dívá Keanu Reeves. A jak jste na tom vy?