Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

10 zásadních chyb v Matrixu! Ani Neo by si jich nevšiml…

Zdroj: Warner Bros.
+ Dalších 8 fotografií
Kultovní sci-fi snímek Matrix ani 19 let od premiéry z pamětí diváků nevymizel. Když se objeví v televizi, stále patří mezi nejsledovanější filmy. Co se však ve filmu nepovedlo? Jakmile se člověk dívá na detaily a zastaví čas, najde chyby, které doposud nespatřil. Nebo je to opravdu Matrix?

Ve svém žánru je Matrix považován bez diskuzí za naprostý vrchol filmu. Ovšem i v tak skvělém snímku se najdou chyby, které jsou vcelku nepochopitelné.

Na některých záběrech diváci dokonce mohou vidět druhou kameru. Které nedokonalosti se ještě skrývají v tak rádoby dokonalém filmu, jako je Matrix? Ani Neo by si jich napoprvé nevšiml.

1. Když Neovi volá Morpheus a žádá ho, aby utekl, spadne mu telefon. Jak telefon padá, je vidět, že auta se pohybují opačným směrem, než ukazují šipky na silnici.

2. Ve scéně, kdy Morpheus vysvětluje Neovi, jak funguje Matrix, se mu změní brýle.

3. Ve scéně, kdy se agent Smith po přivezení zadrženého Morphea dívá na město, neodpovídá výška okolních domů mezi jednotlivými záběry.

4. Ve scéně, kdy přijíždí metro do stanice, je možné si všimnout, že je souprava prázdná. Když však později zastaví, několik cestujících ve vlaku přece jenom je.

5. V detailním záběru, kdy agent naštvaně kroutí Neovy popruhy na střeše, je vidět kameraman s kamerou.

6. Ve scéně, kdy Trinity míří na agenta a říká: „Zkus uhnout,“ míří agentovi na spánek. Po výstřelu má ale agent díru v čele.

7. Když Neo s Trinity zachraňují Morphea, vstupní halu rozstřílí na padrť. Ale když odpálí ve výtahu bombu a je záběr na halu, sloupy, ze kterých bylo předtím opadané obložení, jsou najednou úplně v pořádku.

8. Když Neo vchází do bytu vědmy, v odrazu na klice je možné krásně vidět kameru.

9. Ve scéně, kdy Trinity leží na zemi, je vidět, jak se na stropě houpe lampa. Je také slyšet její vrzání. V dalším záběru je lampa v klidu, ale vrzající zvuk přetrvává.

10. Firma, ve které Neo pracoval, měla na budově nápis Metacortex, ale v záběru, kde Neo utíká před agenty ke kopírce, je vidět nahoře zavěšený nápis Mega Cortechs.

Související články

Další články