Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

10 zajímavostí o filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

10 zajímavostí o filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy
Zdroj: csfd.cz
+ Další fotografie
První snímek s neohroženým archeologem s bičem v ruce v podání Harrisona Forda. Film který vznikl v roce 1981 je stále velice oblíbený. Spojení velkých jmen z Hollywoodu dopřálo vzniku velkému filmu. Přinášíme vám 10 zajímavostí, které jste rozhodně o Dobyvatelích ztracené archy nevěděli!

1. Za tímto snímkem stojí velká jména. Steven Spielberg coby slavný hollywoodský režisér spojil své síly s Georgem Lucasem, člověkem, který režíroval ságu Hvězdných válek. Jako třetí z mnoha jmen bychom rádi zmínili hudebního skladatele Johna Williamse, který taktéž stojí za Hvězdnými válkami, ale například také za Harry Potterem a téměř každým Spielbergovým filmem.

2. Část filmu se natáčela v Tunisku, kde George Lucas točil snímek Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977). Konkrétně scéna s bazukou byla natočena v tom samém kaňonu, kde na začátku Hvězdných válek Jawové unesou R2-D2.

3. Aby Spielberg získal v úvodní scéně záběr podle svých představ, musel Ford (Indy) utéct před balvanem desetkrát. Balvan vážil 130 kilo a byl vyroben ze skelné vaty.

4. Aby bylo možné natočit scénu na střeše domu Sallaha (John Rhys-Davies), členové štábu museli z domů ve městě Kairouan v Tunisku odstranit 300 televizních antén, které by v příběhu z roku 1936 nepůsobily přirozeně.

5. Klobouk Indiana Jonese (Harrison Ford) je ze známého obchodu Herberta Johnsona, který se nachází na Saville Row v Londýně.

6. Jméno Indiana bylo hlavní roli přiděleno Georgem Lucasem, který tehdy vlastnil stejnojmenného psa.

7. Bič Indiana Jonese byl vyroben z vyčiněné klokaní kůže. V roce 1999 byl na aukci v Londýně vydražen za 43 000 amerických dolarů.

8. Jde o nejvíce výdělečný film roku 1981.

9. Během natáčení v Tunisku onemocněl postupně celý štáb, kromě režiséra Spielberga. Bylo to přisuzováno tomu, že celou dobu jedl pouze špagety v konzervě, které si nechával posílat.

10. Známá scéna, kdy Indiana Jones (Harrison Ford) zastřelí bojovníka se šavlí, nebyla takto napsána. Indiana měl původně svým bičem vyrazit bojovníkovi šavli z ruky, ale kvůli otravě jídlem se Harrisonu Fordovi a dalším členům štábu scénu nedařilo pořádně natočit. Někdo prohlásil: "Proč ho prostě nezastřelí, ať to tady můžeme zabalit?" Spielbergovi se nápad zalíbil, a tak se dostal do filmu.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy