Dny, kdy jsme se probouzeli do sluníčkem prosvětlených okamžiků, pomalu končí a začíná období šera, vlhka a zimy. Navíc se na nás už od poloviny září začínají hrnout nejrůznější vánoční dekorace, které nám připomínají, že je na čase sáhnout do svých finančních rezerv a začít nakupovat dárky. Není to k pláči? Jedno s druhým pak na naši psychiku působí negativně a my propadáme klasické podzimní depce. Co teď? Jak se jí zbavit? Těchto 10 tipů vám rozhodně pomůže!

1. Myslete pozitivně

Pozitivní myšlení je základ snad každé přeměny v životě, proto i u podzimní deprese s ním začínáme. Nalaďte se na pozitivní vlnu a spatřujte krásu ve všem! Třeba i v tom nepříjemném dešti.

2. Staňte se kuchařkou

Jak líp využít chladné dny než v kuchyni? Zahřeje vás teplíčko z trouby, a navíc si vás váš partner zamiluje ještě o trochu víc. Je čas naučit se nové recepty a zdokonalit se v roli kuchařky.

3. Je čas začít cvičit

V létě to byl samý program a samá výmluva, proč nemůžete jít cvičit. Teď v zimě je to jinak. Máte dostatek času a brzkou tmu využijte ve svůj prospěch. O Vánocích si tak budete moc dopřávat, co hrdlo ráčí.

4. Jděte ven

Přijměte fakt, že je ošklivo… Nasaďte holinky, oblékněte teplý svetr a vyrazte se projít do krásně zbarvené přírody. Nakonec ten podzim získá své kouzlo, nemyslíte?

5. Dělejte si plány

Pokud se chcete vyhnout depce, rozplánujte si své dny a naplánujte si takový program, že na depresi jednoduše nebudete mít čas.

6. Sex, sex, sex

Dny se krátí a noci prodlužují a co udělat s dlouhými večery? Ano, milování je tou vhodnou zábavou!

7. Doteky jsou k mání

Konečně máte s partnerem čas jen jeden pro druhého, a tak se neváhejte zamuchlat do deky, zapálit svíčky, pustit nějaký romantický film a jen tak si užívat jeden druhého.

8. Užívejte si společnost

Plánujte večeře s přáteli, domácí party nebo třeba společné vycházky. Na podzimu je výborné, že vás sblíží, a tak není důvod propadat depresi.

9. Prosvětlete své dny

Lampičky i svíčky, kam se jen podíváte. To vykouzlí v místnosti opravdu pohodovou a relaxační atmosféru, při které nebude mít podzimní depka šanci udeřit.

10. Spánek

Nezapomínejte ani na spánek. Podzim a zima jsou časem, kdy se konečně můžete vyspat a dočerpat síly. Proto není nic zvláštního, když už v 7 budete ležet v posteli.