Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

10 vzácných historických fotografií, které zachycují tragické i úsměvné události, II. část

Muž se zoufale snaží dostat do posledního vrtulníku odlétajícího
z amerického velvyslanectví v Saigonu (1975).
Zdroj: Archiv
+ Dalších 6 fotografií

Ve druhém dílu našeho miniseriálu (první díl naleznete zde) vám přinášíme dalších 10 zajímavých historických snímků.

Dnes uvidíte například fotografii slavného obrazu Mona Lisa, mladého Usámy bin Ládina a jeho rodiny (pořízené roku 1970 ve Švédsku) a mladší velitelky Alžběty Windsor (královny Alžběty II.).

Vaší pozornosti by rozhodně neměla uniknout ani fotografie spojeneckých vojáků parodujících Adolfa Hitlera či ruského cara Mikuláše II. s dcerou Anastázii. Mimochodem – věděli jste, že právě Anastázie se stala jedním z úplně prvních teenagerů, kteří propadli kouzlu selfies? Když jí bylo 13 let, vyfotila samu sebe pomocí zrcadla a snímek následně poslala svému příteli.

Zajímavý je taktéž portrét Lewise T. Powella (známého jako Lewis Paine či Payne), který pomáhal naplánovat atentát na amerického prezidenta Abrahama Lincolna a sám se neúspěšně pokusil zavraždit ministra zahraničí Sewarta. Paine byl společně se třemi dalšími spiklenci odsouzen k trestu smrti a 7. července 1865 oběšen.

Související články

Další články