Předně je třeba si uvědomit, že v zemi, kde Landa zpívá Kryla, je možné všechno. Abych si srovnal myšlenky, odjel jsem 28. října večer z Prahy a vypnul Facebook. Teď tu sedím, koukám na zprávy a říkám si: ONO SE TO ASI FAKT DĚJE. Takže:

  1. Ovčáček ještě pořád nevysvětlil, proč Zeman nestihl pohřeb slovenského prezidenta Kováče a už to vysvětlovat nemusí. Protože kauza kolem Jiřího Brady všechny předešlé kauzy maže. Je tu superkauza, která vyvolává dojem, že by v sobě mohla mít revoluční potenciál. Ale nemá.
  2. Jeden z nejslabších ministrů v Babišově vládě (vlastně pořád ještě Sobotkově vládě) se přes noc stane Superhrdinou, protože do Česka dorazí jeho strýček Brady. Později se ukáže, že to není jeho pravý strýc a že nedorazil kvůli Hermanovi, ale kvůli tomu, že mu volal Forejt. Jindřich Forejt, to je ten pán, který vykonává funkci, na kterou potřebuje vysokoškolský titul, i když ten titul nemá. Neplést s Mynářem, ten titul má, ale nemá prověrku.
  3. Herman a jeho talisman Brady přijdou do Show Jana Krause. Kraus, který nemá rád Zemana, ale baví ho Babiš, se rozhodne, že do studia pozve Kocába a Rumla, aby prezidentovi vzkázali, že ho dostanou z Hradu, protože je to hulvát. Na Primě se leknou, že v zábavném pořadu má být Ruml a z toho žádná legrace nekouká, proto pořad nevysílají s ovčáčkovskou výmluvou, že kazeta buď nedorazila, nebo se ztratila a nebo byla někde vlevo dole a pak začal foukat protivítr.
  4. Veřejnost neví, zda Show Jana Krause byla jen taková taškařice a proč tam byl také badmintonista Petr Koukal. Prima proto raději celý díl odvysílá o den později. Badmintonista Koukal vůbec nemluví, ale Bára Štěpánová mluví nehezky o Babišovi. Takže se to vystřihne, protože na kritiku Babiše stejně není čas. Navíc žádný revoluční potenciál se u Krause vytřískat nepodaří, takže se všichni raději shodnou, že to přece jen byla jen taková taškařice.
  5. Herci Vojta Dyk (31) a Jiří Bartoška vyzvou k občanskému neklidu, protože když máte doma Vilhelmovou a zprávu od lékaře, tak potřebujete klid doma. Ale venku je dobrý dělat neklid, protože je to demokratické a stmelí to společnost a komu se to nelíbí, tak je zemanovec a vůbec… Může za to Putin a basta!
  6. Na Pražském hradě všechny šokuje Dan Hůlka, protože nepřišel ve sportovní bundě ani křiváku, ale v saku. Což je divné. Dostane metál, který hned ztratí, ale všichni to chápeme, protože je tu sychravý podzim a Drákula má virózu.
  7. Na Staroměstském náměstí pan Brady vypráví, že metál od Zemana by stejně nechtěl a na Hrad by stejně nešel. Michal Horáček si zase říká, že na Hrad by asi šel, ale bojí se to říkat nahlas, protože neví, zda ho zná i venkov a neplete si ho s Hapkou. Protože kandidovat bez Hapky v zádech bude fuška.
  8. Část pražské kavárny si začíná uvědomovat, že s Horáčkem není žádná legrace. Jiná část pražské kavárny si začíná říkat, že Halík je moc kněz a Češi to nemají rádi. A další část pražské kavárny si říká, že na Hradě by mohl být Herman a že voliči třeba už zapomněli, jak to koulel jako šéf Ústavu pro studium totalitních režimů. Vzniká tak nápad, že na Hradě by se příští volební období mohli po týdnech střídat tři velká H – Halík, Horáček, Herman. Ale venkov na to říká Hovno, prezidentem bude i nadále ten náš Hulvát.
  9. Po Hradu začíná pokukovat i Milan Chovanec. Ale jen tak trochu, protože s titulem z Plzně to má složité a má to složité i se Sobotkou. A má to složité i s Babišem, který taky odjel na víkend na chalupu, protože potřebuje makat a není to politický dinosaurus a jeho analytický tým ještě nevypracoval návod, jaký postoj zaujmout, tak je lepší zatím mlčet a vyrazit raději na houby.
  10. Jenže houbařská sezóna je u konce. Rostou už jen václavky a havelky. A teď nevíme, jestli jsou jedny pojmenovány po Klausovi a druhé po Havlovi, ale je to možné, protože by to bylo hezké, kdyby se po slavných lidech pojmenovávaly i dary lesa. A už začínají růst také lysohlávky a ty jsou určitě pojmenovány po našem premiérovi. V lese jich je už nyní více než ruských agentů v Česku, ale určitě méně, než se sešlo pravdoláskařů na Staromáku. A tak si tak říkám, kdo už na nich letos byl, kdo si jich už hrstičku dal a kdo je nutně pro duševní klid a neklid potřebuje jako sůl a nebo jak se nově říká jako Brady metál.