Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

10 věcí, které jste nevěděli o představiteli majora Franka Burnse z nesmrtelného seriálu MASH

Zdroj: facebook.com
Herec a komik Larry Linville už bohužel není mezi živými. Svým humorem a rolemi se ale vryl do naší paměti a zůstane tam ještě hodně dlouho. A to hlavně díky skvělému seriálu Mash, který zbožňují úplně všechny generace.

Určitě vám nemusíme představovat seriál MASH a o co v něm šlo. Tento vtipný počin si zamilovaly všechny generace po celém světě. Do teď si ho všichni rádi pustíme a zavzpomínáme na zlaté časy, kdy jsme ho hltali. Rozhodli jsme se vám přinést střípky ze soukromí herce, který hrál majora Franka Burnse.

1. Od své role v seriálu MASH se Lary Linville dost lišil. Na rozdíl od majora Burnse byl mírumilovný člověk, který by neublížil ani mouše a pro druhé se mohl rozkrájet. I tak ho ale dokázal zahrát opravdu precizně. Major Burns byl totální vlezdoprdelka a lakomec. I když byl šťastně ženatý, neustále chodil za Margaret. Všichni ostatní vojíni si z něj dělali legraci. Jeho láska Margaret se navíc vdala a on se psychicky zhroutil.

2. Americký herec a komik Larry Linville se narodil 29. září 1939 ve městě Ojai v Kalifornii. Jeho pravé jméno zní Lawrence Lavon Linville. Měl tři sestry.

3. K herectví se dostal až po studiu na univerzitě leteckého inženýrství. Tehdy vystupoval převážně v divadle. Jeho talent byl znát na první pohled. V 60. letech přišel úspěch v podobě obsazení do filmů a seriálů. Tehdy jeho sláva začala stoupat. I když se objevoval na obrazovce stále častěji. Nejvíc se proslavil rolí majora Franka Burnse v seriálu MASH

4. Byl to kanec. Šťastné manželství oproti majorovi Larry ve skutečnosti neměl. Byl celkem pětkrát ženatý a čtyřikrát rozvedený. Po dobu třinácti let po jeho boku stála Kate Geer. Pět let mu to klapalo s Vanou Tribbey. V jeho ložnici se pak ještě vystřídala Melissa Gallant a Susan Hagan. Manželkou až do jeho smrti mu byla Deborah Guydon. Z prvního manželství má dceru Kelly Linville (45). Ta se živí jako fotografka.

5. Majora hrál celých pět let. Poté seriál opustil. Tehdy řekl, že z postavy Franka Burnse vytřískal maximum a už není důvod, proč by ho dále ztvárňoval.

6. Letadlům se nakonec věnoval pouze ve volném čase.

7. V 90. letech herectví definitivně opustil kvůli špatnému zdravotnímu stavu.

8. Od roku 1998 bojoval se zákeřnou rakovinou plic. Prodělal sice operaci, ale potíže měl dál.

9. Ve věku 61 let zemřel. Měl vážné komplikace a rakovině plic nakonec podlehl 10. dubna 2000 v New Yorku. Letos by oslavil 76. narozeniny.

10. Byl druhým představitelem hlavní role v seriálu MASH, který zemřel.

Související články

Další články