Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

10 věcí, které jste nevěděli o filmu Zuřící býk! Překvapí i zaryté fanoušky boxu

+ Další 4 fotografie
Všichni známe emocionální příběh o cestě boxera, jehož sklony k násilí a povaha dovedou na špičku boxerské kariéry, ale naprosto zničí jeho život mimo ring. První film Martina Scorseseho je dodnes velice kladně hodnocen a sledován. Přinášíme vám 10 věcí, které jste o tomto filmu s Robertem De Nirem nevěděli!

Režisér Martin Scorsese natočil tento snímek na pokraji vlastního psychického zhroucení. Životopisný snímek šampiona střední váhy Jakea LaMotty, kterého ztvárnil herec Robert De Niro (73) byl natočen v roce 1980. Snímek vypráví o životě boxera, který celou svoji kariéru bojuje se soupeři v ringu neuvědomuje si, že největším soupeřem je on sám. Ring je pro boxera totéž, co kostel pro věřícího. LaMotta nebojuje podle strategie, ale podle své nálady, pocitů a dojmů. Rozbijí svůj život a uvědomuje si to až na samém konci, kdy přichází po vytouženém vykoupení. Jako ve všech filmech, i zde Scorsese zkoumá téma hříchu. Hříchem by ale bylo, kdybyste nevěděli těchto 10 zajímavostí!

  1. Robert De Niro (73) kvůli filmu přibral několik kil svalové hmoty. Prošel intenzivním silovým a kondičním tréninkem. Jeho trenér o něm tehdy prohlásil, že se svojí kondičkou a váhou by se mohl v zápasech těžké váhy dostat do top 20.
  2. Robert De Niro četl životopis Jakea LaMotty během natáčení filmu Kmotr II (1974) a ihned v něm vycítil potenciál pro film. Více než čtyři roky mu však trvalo než všechny, včetně Scorseseho, přesvědčil, aby se do toho pustili. Scorsese neměl sportovní filmy rád.
  3. V roce 1978 se Martin Scorsese málem předávkoval kokainem a De Niro ho navštívil v nemocnici. Mnozí (včetně Scorseseho) potvrzují, že ho De Niro udržel při životě tím, že ho donutil vrátit se k práci.
  4. Martin Scorsese (74) byl v jedné scéně tak překvapen De Nirovým váhovým přírůstkem, že v obavách o hercovo zdraví zastavil natáčení.
  5. Když Robert De Niro přebíral svoji zlatou sošku pro nejlepšího herce, skutečný Jake LaMotta seděl v publiku.
  6. Časopis Entertainment Weekly zvolil tento film jako pátý nejlepší v anketě The 100 Greatest Films of All Time.
  7. Slovo „fuck“ zazní ve filmu, který má téměř dvě hodiny, přesně 114krát.
  8. Film je černobílý hlavně proto, aby se lišil od Rockyho (1976). Další z důvodů byl, že Martin Scorsese nechtěl zobrazovat všechnu krev. V knize Jakea LaMotty přímo autor cituje: „Teď občas po nocích, když přemýšlím o minulosti, cítím, jak se koukám na ten starý černobílý film o mně. Nevím, proč je černobílý, ale prostě je.“
  9. Pro dosažení pocitu bratrství dvou hlavních rolí spolu oba představitelé, Robert De Niro a Joe Pesci, žili a trénovali už před natáčením. Od té doby jsou velmi blízkými přáteli.
  10. Zvukové efekty pro údery pěstí byli vyrobeny mačkáním melounů a rajčat. Zvuky blesků kamer byly střelby ze zbraně. Původní nahrávky těchto efektů byly zničeny zvukovým technikem Frankem E. Warnerem, aby předešel jejich opětovnému použití.

Legendární režisér Martin Scorsese natočil také filmy Mafiáni (1990), a Casino (1995).

Mohlo by vás zajímat

Další články