1. Renée Zellweger se ve filmu Deník Bridget Jonesové rozhodla kouřit bylinné cigarety místo tabáku, protože její postava kouří hodně a často. To se Renée příliš nezamlouvalo, tak zvolila tuto cestu.

2. Bitka, která probíhala na ulici mezi dvěma soky Hughem Grantem a Colinem Firthem, byla naprostou improvizací.

3. Německý distribuční název zní Bridget Jones – Schokolade zu Frühstück, což lze přeložit jako „Bridget Jonesová – Čokoláda ke snídani“.

4. Když byla Renée Zellweger zaměstnaná ve vydavatelství, měla na stole fotku svého přítele Jima Carreyho. Kolegům, kteří ji nepoznali, to připadalo divné až úchylné, ale nic jí neřekli.

5. Renée Zellweger údajně přibrala 10 kilogramů pro svou roli.

6. Renée Zellweger mluvila britským přízvukem i v době mezi natáčením, svým přirozeným hlasem i přízvukem mluvila poprvé až na závěrečném večírku po natáčení. Hugh Grant ho popsal jako divné zvuky.

7. Představitelé dvou hlavních rivalů – Hugh Grant a Colin Firth jsou ve skutečnosti doslova „stejně staří“ – Hugh se narodil 9. 9. 1960 a Colin jen o den později.

8. Kvůli velkým váhovým výkyvům byla Renée Zellweger označena za mentální anorektičku či osobu, která se chronicky přejídá. Vše však bylo spojeno jen s přípravou na roli ve filmu a jeho pokračováních.

9. Postava Bridget Jonesové existovala ještě před napsáním knihy a natočením filmu.

10. Kniha má stejnou předlohu jako seriál Pýcha a předsudek, protože autorka Bridget Jonesové byla posedlá sérií, kde hrál Colin Firth.