Skupina dobrodruhů pátrá ve dvacátých létech 20. století po tajemství zmizelého města Hamunaptry, kde by měly být velké poklady faraonů.

Místo toho tam ale najdou…

Inu, ano, mumie. Spoustu mumií, co je chtějí zabít!

Ve scéně v knihovně, když Evie vrací knihy, jí jedna vypadne a ona se snaží vyrovnat rovnováhu na žebříčku. Když kamera ukazuje celý žebřík, upuštěná kniha náhle zmizela.

Ve scéně, kde se poprvé objeví Imhotepovi kněží, Jonathan je po levé straně Ricka a muž v černém po pravé. Po střihu se ale oba pěkně prohodí.

Ve scéně, kde se Evie a její bratr poprvé setkávají s Rickem, stráže ho přivedou s rukama v klepetech. Poté, co políbí Evie a strážci ho odtáhnou, jeho ruce jsou náhle volné.

V pasáži v baru, kde Brendan Fraser mluví s Američany předtím, než se voda změní v krev, je možné vidět ruku asistenta režiséra, který právě kontroluje čas na hodinkách.

Když se Evie dívá na škrábance na rakvi, je tam pět stejných škrábanců od mumie. Kdyby ale opravdu mumie dělala škrábance na rakvi, od palce by vypadal jinak než od ostatních prstů.

Když hrdinové projíždějí skrze město, auto nabourá a vidíme, že mělo rozsvícená světla. Když Rick pomáhá Evie z auta, jsou zase zhasnutá a později v záběru jsou zase rozvícená.

V jednom záběru ve finální scéně je patrný speciální kanystr, ze kterého vystřeluje písek.

Na začátku filmu, když jde Anck Su Namun směrem ke kameře, je patrné, že má schované bradavky, aby jí nebyly vidět a film tak mohl být přístupný i pro děti.

Když na konci filmu Rick bodne Imhotepa, vidíme krev na jeho rukách. V dalším záběru ale krev z rukou záhadně zcela zmizela.

Když tlustého chlápka napadnou broučci, předtím, než narazí do zdi, má rozepnutou košili. Když pak dopadá na zem, má ji pečlivě zapnutou a zastrčenou do kalhot. Asi se stihl před smrtí upravit…