Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

10 snímků nejen interiéru Bertramky, kterou Karel Gott (†80) přepsal před smrtí na Ivanu

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
vila
Vila na pražské Bertramce bude vždy spojena se jménem mnohonásobného Zlatého slavíka Karla Gotta (+80). Jde o dům, který je dispozičně veden jako 4+1 a nachází se na konci slepé ulice a jeho zadní část je postavena ve stylu art deco. Mistr si potrpěl na přepychové a umělecké vybavení, které je patrné ze snímků.

Gott, než se nastěhoval na Bertramku, žil ve Strašnicích v Praze 10. A to i se svými rodiči Karlem a Marií ve dvougeneračním domě, jehož stavbu „má na svědomí“ známý architekt Jiří Siegel. Během svého života Slavík vystřídal několik bydlišť. Jako dítě žil v Plzni. V šesti letech se ale rodina přestěhovala do Prahy.

Gottovi se usadili ve vile v Kobylisích v Okrouhlické ulici nad Bulovkou, následně si nechal postavit vilu ve Strašnicích. V osmdesátých letech se ale rozhodl přesunout do vily na Bertramce. Jak zpěvák v minulosti opakovaně uvedl, Bertramku už nikdy za jiné sídlo vyměnit nechtěl.

Vila na Bertramce o velikosti 4+1 měla ve svém interiéru vykládaný nábytek či drahé perské koberce. Dokonce si na toaletu pořídil záchodové prkýnko značky Versace. V přízemí se nachází obývací pokoj spojený s jídelnou.

Pokoje v prvním patře

V místnostech jsou vykládané dřevěné stropy a v obývacím pokoji také například kamenný krb, velká knihovna. Klavír rozhodně nesměl chybět a sloužil i jako výstavka pro některá ocenění. Dřevěné schodiště vede do patra, kde je ložnice a dětské pokoje dcer Charlotty a Nelly. V patře je i velká koupelna.

Na Bertramce nechybí garáž a zahrada, ze které je krásný výhled na Prahu. Zajímavostí je, že Gott ve vile nedožil jako majitel – v prosinci roku 2015 sepsal se svými právníky darovací smlouvu, na základě níž převedl vilu i přilehlé pozemky nemovitosti na svou manželku Ivanu Gottovou.

Související články

Další články