Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

10 snímků jako důkaz: Greta Thunberg mnohé děsí, ve skutečnosti je ale jemnou dívkou

10 snímků jako důkaz: Greta Thunberg mnohé děsí, ve skutečnosti je ale jemnou dívkou
Zdroj: Instagram Greta Thunberg
+ Dalších 6 fotografií
bojovnice
Mladá aktivistka Greta Thunberg (17) je považována za nekompromisní dívku. Její generace na rozdíl od liberální environmentalistické lobby neprosí zdvořile vlády, aby jednaly. Jde si tvrdě za svým. Ovšem i pod tvrdou skořápkou je Greta jemné děvče. Alespoň snímky, které zveřejnila, to dokazují...

Ve svém věku už dokázala vyburcovat politiky i jiné světové osobnosti k řešení klimatické krize, ale pusu jí žádný kluk pravděpodobně ještě nedal. „Vždycky jsem byla ta zakřiknutá dívka, která sedí v rohu a nikdo si jí moc nevšímá,“ přiznala před nedávnem Greta, která si musí zvykat, že v posledních měsících je tomu právě naopak.

Bojovnice každým coulem

V posledních měsících se z ní stala hvězda. Někteří se jí vysmívají, že není hezká, podle jiných je Greta velmi půvabné děvče, které má hodně velkou jiskru v oku.

Do tváře se jí ale pomalu vpisuje její odhodlání něco změnit. A to tak, aby její zásah byl globální. Sama ukázala na svém Instagramu několik snímků, kde je i přes svou tvrdost stále dívenkou, která má velké srdce a jemnou duši.

Navíc v pondělí Greta získala podruhé v řadě nominaci na Nobelovu cenu za mír. Na prestižní ocenění ji nominovali dva švédští poslanci.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy