Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

10 senzačních zajímavostí o filmu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, který můžete vidět dnes v televizi

Film poběží 10. dubna od 20:15 na televizi Prima.

10 – Kvůli natáčení byly postaveny skutečné lodě

Pro natáčení filmu produkce postavila dvě opravdové lodě ve skutečné velikosti. Zcela funkční a schopné plout po moři – Černou perlu i Bludného Holanďana.

9 – Na filmu se podílel i Tim Burton

Režisér Tim Burton, který nedávno navštívil Prahu a má zde výstavu, je častým spolupracovníkem Johnnyho Deppa a na Truhle mrtvého muže se částečně podílel. Navrhoval totiž vzhled několika členů posádky Bludného Holanďana.

8 – Natáčely se dva filmy najednou

Aby studio Disney ušetřilo peníze, Truhlu mrtvého muže nechali natočit dohromady s dalším filmovým dílem – Na konci světa, který šel do kin o rok později.

7 – Film má zákaz v Číně

Čínští cenzoři nepovolili promítání tohoto dílu Pirátů z Karibiku kvůli zobrazení kanibalismu.

6 – Truhla mrtvého muže nejrychleji vydělala spoustu peněz

Tento díl Pirátů z Karibiku se zapsal do historie, když se mu nejrychleji v kinech podařilo vydělat přes 100 milionů dolarů. Film to zvládl za pouhé dva dny. Od té doby už byl ale tento rekord několikrát překonán jinými filmy.

5 – Keith Richards měl být už v tomto filmu

Keith Richards hraje otce Jacka Sparrowa a poprvé se v Pirátech z Karibiku objevil až v díle Na konci světa. Původně měl být ale i v Truhle mrtvého muže, ovšem nakonec musel na koncertní turné s The Rolling Stones a nestihla se tedy jeho herecká účast zorganizovat.

4 – Keira Knightley s krátkými vlasy

Herečka Keira Knightley má v celém filmu prodloužené vlasy, protože si své dlouhé kadeře musela nechat ostříhat nakrátko kvůli filmu Domino, ve kterém hrála těsně před natáčením Pirátů z Karibiku.

3 – Hurikán Vilma ohrozil natáčení

Když se natáčelo v Los Angeles, celý štáb musel být evakuován, když americké pobřeží ohrožoval hurikán Vilma. Hurikány byly vůbec problémy při natáčení. Většina postavených scén z Prokletí Černé perly byla zničena hurikánem a pro Truhlu černého muže a Na konci světa se musely postavit znovu.

2 – Kůže Davyho Jonese jsou kávové skvrny

Tvář Davyho Jonese vznikla samozřejmě celá na počítači, ale textura, která byla použita jako jeho kůže, vznikla tak, že se oskenoval špinavý hrnek od kávy.

1 – Orlando Bloom nevěděl o polibku

Scéna, ve které Elizabeth nečekaně políbí Jacka Sparrowa, chyběla ve scénáři Orlanda Blooma, aby se mohla natočit jeho realističtější překvapená reakce. Podobné překvapení si nechali i pro ostatní herce na konci filmu, kde se objevuje Geoffrey Rush (Barbossa). Herci měli za to, že po schodech sejde Zoe Saldana z Prokletí Černé perly, ale když se objevil Geoffrey Rush, všichni měli překvapený výraz. Přesně jak bylo potřeba. Geoffrey Rush navíc není ani v titulcích, ale je tam jeho asistent Stephen J. Young.

Související články

Další články