Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

10 pohledů do olympijské vesnice v Soči: Jak bude vypadat sportovní svátek v přímořském teplém letovisku?

V Soči je vidět hlavně vesnice, to ostatní schovávají Rusové za ploty.
Ve skutečnosti to není taková krása.
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 6 fotografií

Když se nad tím jeden zamyslí, je to opravdu zvláštní, že se zimní olympijské hry budou už za pár dní konat zrovna v ruském Soči. Pravda, u Soči jsou sice nějaké kopce pohoří Kavkazu, ale jinak je to hlavně přímořské letovisko. Místo, kam se jezdí na dovolenou na koupačku k Černému moři.

V létě je tam stejně jako třeba ve Španělsku, v zimě většinou nad nulou, a i když v blízkosti leží horský masiv a dopoledne si jdete zaplavat do moře a večer zalyžovat, pořád je to neobvykle teplé místo s velmi příjemnými teplotami. Ale o počasí není třeba se bát, Rusové přece umí poručit větru dešti a zatím to vypadá, že na horách je sněhu víc než dost.

Stejně jako dvě tváře podnebí má i olympijská vesnice dvě strany. Z jedné strany je tu uhlazené město ve městě, nové stadiony a silnice, ale pár metrů za branami začíná nový svět, který jsme vám ukázali v tomto článku. Všechno, co je nepohodlné, nehezké, rozestavěné a plné bince, je skryto jen pár set metrů od bran za ploty. Někde není dosud ani zavedena elektřina nebo dokončeny chodníky.

Slavnostní ceremoniál zahájení her uvidíme už v pátek a v televizi nám budou ukazovat samozřejmě to hezké. Jestli se ale někdo vydá s kamerou i mimo brány vesnice, na to si teprve budeme muset počkat.

Související články

Další články