Všichni jsou už ve Varech, buenos dias, my taky jedem!

Pokud ale patříte mezi ty, kteří se nenechali strhnout davovým šílenstvím a jen zpovzdálí pozorují rojení na 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu, máme pro vás jednoduchý klíč k orientaci na scéně. Tohle je 10 typů lidí, které v těchto dnech korzují po kolonádě.

1) Holky z maloměsta

Obvykle je poznáte na sto honů. Pohybují se v malých hloučcích, minimálně po třech kusech. Snažily se sice doladit svůj outfit od hlavy až po paty podle módního poradce posledního vydání časopisu Elle, ale moc se jim to nepovedlo.

2) Holky z velkoměsta

Obchází kolonádu s nosem nahoru, neustále se fotí a sdílejí fotky na Instagram. Čas od času se zastaví s některým z novinářů a představují se jako módní bloggerky nebo filmové kritičky.

3) Zamilované páry

Chtějí na sebe vzájemně udělat dojem a sbírat zážitky. Proto si už v dubnu rezervovali pokoj v některém z místních penzionů a užívají si hollywoodské líbánky po česku.

4) Holubí letka

Pořád nám není jasné, jak tahle sekta funguje, ale pravděpodobně jsou to skřetí sluhové samotného Bartošky. Dostanou se totiž k slavnostnímu rautu i v džínech a flanelce.

5) Filmoví znalci

Na základce to určitě byli nechutní šprti, kteří se pořád hlásili a nikdy nikomu nedali opsat úkol. Teď se promenádují po Varech a svým kamarádům dávají přechytralé rady o tom, z jakého úhlu musí člověk vnímat ten který režisérský záměr a herecké výkony.

6) Alkoholici

Ať už si to přiznáme, nebo ne, Češi jsou národ alkoholiků, a proto jejich zástupci nemohou chybět ani na takové navoněné akci, jako jsou Vary. Obvykle je potkáte, jak se válí na chodníku před některým z barů nebo vedle vás ve své bublině z alkoholových výparů usínají na projekci.

7) Domácí

Opovržlivě koukají na veškerou náplavu, která obsadila jejich město, a okatě nebo v duchu se jim vysmívají za to, že platí za předražené hotely, zatímco oni si na film prostě odskočí od svého kuchyňského stolu, kdykoliv se jim zachce.

8) Slavomani

Nikdy jste jejich jméno neslyšeli, a když, tak ve spojitosti s nějakým trapasem nebo z některého z našich článků. Přesto je ale najdete na každém VIP večírku, nebo alespoň před jeho branami, jak se hádají se security.

9) Nasránci

Do téhle skupiny obvykle patří všichni, kteří do Varů vyrazili nedobrovolně. Takže reportéři, redaktoři, filmaři, zvukaři a všichni ti, kteří by se s kartičkami Press na krku mnohem raději viděli někde u rybníka.

10) Čumilové

Neustále číhají, kde se co šustne. Vlastně je nezajímají ani filmy ani jejich tvůrci, ale prostě by to nepřežili, kdyby náhodou chyběli tam, kde se alespoň zdánlivě něco děje.