Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

10 nejvíce obézních zemí na světě. Na jaké příčce se umístilo Česko?

Češi jsou nejtlustší v Evropě.
Zdroj: eXtra.cz
To, že se Češi rádi nají a dopřejí si naše nejlepší pivo, je známá věc. Jenže to podle toho tak vypadá. Obezita se stala globálním problémem a ve vyspělých zemích je doslova epidemií. Jak je na tom Česko?

Češi se řadí mezi největší tlouštíky na světě. Podle mezinárodní studie Světové zdravotnické organizace WHO až 80 % dětí nesportuje a jen sedí u počítače nebo u televize. Navíc se děti špatně stravují a to je samozřejmě vina rodičů. Když nemají čas vařit, odbydou je fast foodem a ještě jim k tomu přihodí čokoládu.

Celkový počet patnáctiletých českých chlapců, kteří trpí obezitou, se zdvojnásobil. A to je alarmující! V Česku je považováno za obézní 28,7 % dospělé populace, ve Slovinsku je to 27 %. A tak jsme se umístili na 4. místě ve světě. S přehledem vedou Američané, na druhém místě skončili Novozélanďani, třetí je Austrálie.

Jsme tak největší tlouštíci v Evropě. A určitě s tím souvisí také rakovina tlustého střeva. I tady bojujeme se nám daří „skvěle“ – v Evropě nemáme konkurenci. Významnou roli ve vzniku kolorektálního karcinomu hraje životospráva, především skladba potravy.

Související články

Další články