Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

10 nejslavnějších českých modelek: Dělají charitu, okupují titulní strany a loví boháče. Co stojí za jejich úspěchem?

Petra Němcová randí jen s celebritami, Tereza Maxová propadla charitě a
Eva Herzigová hraje i ve filmu.
Zdroj: www.herminapress.cz
+ Dalších 6 fotografií

Reprezentují Česko ve světě a i během svých velkých kariér nezapomínají na to, odkud jsou. Mnohé se vrací zpět domů, aby mohly pomoct nebo aspoň zazářit jako velké hvězdy na červeném koberci. Některé z nich udělaly kariéru náhodou, jiné se o ni zase snažily cíleně a povedlo se.

Ne nadarmo se říká, že Češky jsou nejkrásnější na světě. My jsme vybrali těch 10 nejúspěšnějších, ale na paty jim už šlapou mladší ročníky modelek, které svět módy teprve dobudou.

1. Tereza Maxová (42)

Utekla ze studia práv, když uspěla ve výběru francouzské modelingové agentury, a jejím štěstím bylo, že se dostala ještě během minulého režimu za hranice. Maxová, která má jako poznávací znamení velký nos, byla venku hitem, neokoukanou tváří s ostrými rysy. Její start byl raketový. Tereza dneska patří mezi světovou elitu, mezi její přátele patří slavné hollywoodské celebrity a monacký kníže Albert, který jí pomáhá s charitou.

2. Petra Němcová (34)

Překvapivě se stala slavnější nejdřív venku a teprve až pak doma v Česku. A abychom si jí tady všimli, musela viset několik hodin na palmě a bojovat o život. Petra a její snoubenec Simon Atlee spolu byli na vánoční dovolené v Thajsku v roce 2004, když zemi zasáhlo tsunami. Fotograf Simon zemřel a Petra se hodně dlouho uzdravovala v nemocnici, učila se znovu chodit. Ale od té doby, co přišla o snoubence, nedokáže navázat pevný vztah. Jejímu kouzlu podlehli třeba Sean Penn nebo James Blunt, spekulovalo se i románku s Brucem Willisem.

3. Pavlína Němcová (40)

Čtyřicetiletá matka syna Nikoly začala svou kariéru ve Francii, už když jí bylo šestnáct, žádaná byla hlavně pro své nezvykle posazené oči. Nyní ji ale daleko více láká svět filmu. Němcová se snaží uplatnit svůj talent ve filmu hlavně jako frankofonní herečka. Modelka sice žije v New Yorku, ale zdobí každou velkou českou událost.

4. Helena Houdová (33)

Když v roce 1999 vyhrála soutěž Miss, lidé byli zklamaní. Nebyla podle nich dost hezká, ale Helena dokázala své nedostatky zúročit, její neotřelý obličej chtěli hlavně za hranicemi. Pracuje s těmi nejslavnějšími návrháři, fotí nejdražší kampaně a do povědomí vstoupila hlavně jako aktivní bojovnice za zelený svět. Její charitativní organizace Slunečnice denně pomáhá opuštěným dětem.

5. Alena Šeredová (35)

Bývalá vicemiss se tady dlouho nemohla upíchnout a byla spíš jen jedna z mnoha. Z ničeho nic se jednoho dne sbalila a odjela do Itálie, kde udělala snovou kariéru. Alena začínala v italské televizi a dostala se až úplně na vrchol, v Itálii je jednou z nejznámějších žen. Sbalila brankáře Gianluigiho Buffona a pár se nakonec vzal. V Itálii jsou oba nejsledovaněj­ším párem.

6. Karolína Kurková (29)

Asi naše nejžádanější supermodelka. Bere neuvěřitelně drahé zakázky, chodí ty nejprestižnější přehlídky, spolu s Petrou Němcovou a Evou Herzigovou se pravidelně objevuje na festivalu v Cannes. S modelingem začala už v patnácti letech, její výška 180 cm a skoro chlapecká štíhlost ji vynesly až na úplný vrchol.

7. Daniela Peštová (42)

Objevili ji za hranicemi, kariéru začala ve Francii a v Americe. Peštové se říká druhá Linda Evangelista, protože je schopna na každé fotce vypadat úplně jinak, několikrát po sobě se objevila na obálce těch nejslavnějších titulů. Matka tří dětí momentálně žije s Paľem Haberou a věnuje se hlavně charitě.

8. Eva Herzigová (40)

Vždycky dělala sport, takže nebyla jen hubená, ale i zpevněná. Ke kariéře jí nejvíce pomohla kampaň na podprsenky Wondebra a také to, že se nechala přebarvit na blond. Dostala se na ty nejslavnější titulky a pózovala dokonce i pro Playboy. Herzigová se svou kamarádkou Maxovou dělaly společně nejen kariéru, ale věnují se i charitě, pravidelně se objevují i na filmových červených kobercích.

9. Pavlína Pořízková (48)

Modelingová důchodkyně, která udělala jako jediná z Češek pořádnou kariéru ve filmu. Do zahraničí a na slavné tituly se dostala díky rodičům, kteří emigrovali, dokonce byla vyhlášena jako jedna z deseti nejkrásnějších žen světa. Zahrála si hlavní roli ve filmu Její alibi, objevila se i po boku Johnnyho Deppa ve filmu Arizona Dream nebo v seriálu Zoufalé manželky. Její manžel je známý rockový hudebník Rick Ocasek.

10. Linda Vojtová (28)

Za svůj úspěch vděčí soutěži Elite Model Look, kterou vyhrála, když jí bylo patnáct. To jí otevřelo cestu za hranice a následně vyhrála další celosvětovou modelingovou soutěž. Linda Vojtová hlavně fotí, má zakázky na haute couture, šperky a parfémy nebo spodní prádlo.

Související články

Další články