Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

10 nejdražších domů na světě: Podívejte se na fotky bydlení, o kterém si můžete nechat jen zdát

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií

Sháníte nové hnízdečko? Fajn. Na tyhle domy zapomeňte, pokud tedy nejste Kellner. Petře, v tom případě zdravíme!

1. Antilia, Bombaj, Indie

Antilia je jméno jednoho z nejdražších domů na světě. Stojí celou jednu miliardu a vlastní ho jakýsi Mukesh Ambani, nejbohatší muž v Indii, který v tomto skromném příbytečku žije se svou rodinou. S rodinou a šesti sty lidmi, kteří se mu o domek starají. Má 27 poschodí, 6 poschodí pro parkování, 3 heliporty, 9 výtahů, divadlo pro padesát lidí, výhled na oceán, jóga studio, samozřejmě bazén a pozor - jednu místnost z ledu. To aby se mohla děcka pořádně zchladit.

2. Hearst Davies Mansion, Beverly Hills, Kalifornie

Že je vám tenhle dům nějak povědomý? Jasně! Bydlela v něm Whitney Houston ve filmu Bodyguard. Říká se mu "The Beverly House" a vlastní ho William Randolph Hearst a Marion Davies. Nyní je dům na prodej. Buď si ho můžete koupit za 95 milionů dolarů, nebo si ho pronajmout za $600,000 za měsíc. Má 17 ložnic, 27 koupelen, 2 tenisové kurty, 2 domy pro hosty, kino, noční klub a 3 bloky pěšky na slavný Sunset Boulevard.

3. Villa Leopolda, Francie

Tuhle vilu pojmenovanou po belgickém králi Leopoldovi II. najdete na francouzské riviéře. Pobýval v ní například Ronald Reagan a Frank Sinatra. Objekt momentálně vlastní filantrop Lily Safra. O zahradu kolem vily se stará 50 zahradníků, dům má 19 ložnic a pozemek o velikosti 20 akrů. Cena vily? V roce 2008 ji pořídil ruský miliardář Mikhail Prokhorov za 750 milionů dolarů.

4. Fairfield Pond, The Hamptons, Long Island, New York

Fairfield Pond je rezidencí miliardáře se jménem Ira Rennert a má hodnotu 200 milionů dolarů. Je to docela prostorný domeček - na 63 akrech se nachází budova s 29 ložnicemi, 39 koupelnami, jedním basketbalovým hřištěm, dvěma tenisovými kurty, 1 bowlingovou dráhou a super luxusní vířivkou v hodnotě tří milionů korun. To chceme!

5. One Hyde Park Penthouse, Londýn, Anglie

Ukrajinský miliardář Rinat Akhmetov vlastní jeden z nejluxusnějších domů v Londýně, za který vycáloval 221 milionů dolarů v roce 2010. Dům má super výhledy na centrum Londýna i Hyde Park. A v čem je vážně super - všechno je neprůstřelné, a dokonce v domě najdete i tzv. panic room, místnost, do které se zavřete a nic se vám nemůže stát. Takový protiatomový kryt. V případě, že by přišel konec světa, rozhodně kontaktujte tady toho Ukrajince.

6. Hrad hraběte Drákuly, Rumunsko

Že byste nechtěli bydlet na hradě hraběte Drákuly? Ani my ne. Přesto se najdou tací, kteří dokonce za takové bydlení vysolí neuvěřitelnou částku. Teď má hrad cenu 135 milionů dolarů. Ale ty prachy se vám rychle vrátí. Vždyť každý rok hrad navštíví 450 000 lidí a za návštěvu se samozřejmě platí vstupné.

7. Maison de L'Amitie, Palm Beach, Florida

Původně to bylo sídlo Donalda Trumpa, který vilku prodal v roce 2008 ruskému boháči za 98 milionů dolarů. Dům má 18 ložnic, je dekorován diamanty a pravým zlatem, má 50 parkovacích míst a je to jen pár kroků k pobřeží oceánu. Paráda.

8. Franchuk Villa, Kensington, Londýn, Anglie

A zpátky do Británie. Ukrajinská filantropka Elena Franchuk tvrdí, že svůj luxusní dům postavený ve Viktoriánském stylu koupila za 130 milionů dolarů. Vila původně sloužila jako dívčí škola. Má svoje fitness centrum, divadlo a saunu. Bazén je samozřejmostí.

9. Xanadu 2.0, Seattle, Washington

Bydleníčko Billa Gatese stojí 120 milionů dolarů. Pyšní se knihovnou, ze které můžete pozorovat vesmírnou oblohu, vyhřívanými podlahami, tělocvičnou velkou jako středně velké náměstí, bazénem s podvodním hudebním systémem a podobnými vychytávkami.

10. Fleur De Lys, Beverly Hills, Kalifornie

Máte volných 125 milionů dolarů? Ne? Škoda. Mohli jste si totiž od Suzanne Saperstein koupit super bejvák. Ten má 12 ložnic, 15 koupelen a interiér z drahých kovů a vzácných kamenů.

Související články

Další články