Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

10 nejbrutálnějších účesů 90. let, které jsme toužili mít na hlavě i my

+ Další fotografie
Divoká devadesátá léta jsou pro většinu lidí, kteří v nich vyrůstali nebo žili naprosto nezapomenutelná. Dobrodružná nebyla jenom atmosféra, ale i vizáž některých lidí. Stěžejním poznávacím znamením mnohých byly účesy, které z dnešního pohledu můžeme označit za šílené. Konečně k nám dorazily západní trendy a my jsme se je nezdráhali napodobovat. Někdy to vyšlo krásně, jindy se to moc nepovedlo. Každopádně jsme toužili sebrat odvahu a mít je na hlavě také.

Devadesátky byly naprosto zásadní etapou života těch starších z nás! Ponechali jsme si všechny nešvary módy 80. let, ale některé z nich jsme ještě o trochu víc vytunili!

Konečně jsme se mohli nechat inspirovat západní vlnou, protože jsme díky telce měli pod kontrolou geniální seriálové herce, zpěváky a sportovce, kteří nám od základu změnili život!

Vzpomínáte na tyhle účesy? Kdo neměl ani jeden z nich, byl out a my bychom si o něj neopřeli ani skládačku!

Tohle je 10 nejlepších:

1) Culík poník

Největší třídní krasavice musely mít látkovou gumičku a culík na straně. Culík se jim při chůzi musel náležitě bimbat, takže čím výš, tím lépe!

2) Skřipečková svatozář

Čím víc skřipců ve tvaru motýlků a kytiček v hlavě, tím víc Hollywood.

3) Rachel a její pěšinka

Vytvořit si cik-cak pěšinku dalo pořádně zabrat. Méně náročná varianta však nebyla tak cool! Na fénování přes kulatý kartáč se tehdy snad pořádaly kurzy!

4) Na Jágra

Člověk prostě přišel ke kadeřníkovi, řekl, že to chce na Jardu, a za patnáct kaček bylo vymalováno.

5) Krepovaná

Holka, která vlastnila krepovací žehličku, byla královna party. Před diskotékou se na ni stály fronty! Každá z nás chtěla nakrepovat alespoň pramínek…

6) Na Lunetica

S pěšinkou uprostřed hlavy přišel sice asi nejdřív Nick Carter z Backstreet Boys. Ale náš Martin Kocián taky uměl jít s dobou!

7) Pixie rozcuch

Barevné melíry a rozcuch na všechny strany. Čím větší objem, tím lépe. Milovali jsme ji všichni, ale málokdo na to sebral odvahu.

8) Žlutá je dobrá

Peroxid nad zlato! Jenže s tím zlatem bohužel souvisel i vzhled à la „odbarvená Eržika“.

9) Ostříhej mi ofinku

Pořádali jsme šampionáty o nejhustší ofinu na světě. Když nám lezla do očí, podfoukávali jsme si ji kulatým kartáčem nebo připínali sponkami a nechávali dorůst. Ofinové historky nikdy neomrzí!

10) Gelování

Na gelu rozhodně nešetřit! Vlasové kreace a mokrý look byly příslibem úspěchu u žen. Fotbalisti by mohli vyprávět… 

Mohlo by vás zajímat

Další články