Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

10 nečekaných faktů o tom, jak čistič z Karlova mostu zavraždil manželku s milencem

Zdroj: repro SeznamZprávy, Profimedia.cz, Pixabay.com
+ Dalších 5 fotografií
Šokující odhalení
Jak vypadal jeho život těsně před dvojnásobnou vraždou a krátce po ní, než ho odsoudili? Miloslav Černý, který vyčistil graffiti z Karlova mostu, se sice přiznal, že zabíjel, spoustu podstatných podrobností si ale nechal pro sebe. Podívali jsme se, jak se o chladnokrevném činu před 20 lety psalo v dobovém tisku.

Stal se hrdinou, protože vyčistil Karlův most od graffiti. Na vlastní pěst a za jedinou noc. Jenomže vzápětí musel Miloslav Černý (49) učinit další přiznání. Před dvaceti lety zavraždil na sídlišti v Táboře svou manželku a jejího milence. Práskl to na sebe, jinak by to prý udělal někdo jiný.

Dvojnásobná vražda otřásla v roce 1999 celým Českem a plnila titulní stránky novin. V deseti bodech přinášíme shrnutí, co se tehdy o činu Černého napsalo.

1. V září 1999 pan Miloslav zpozorněl, manželka Dagmar (†27) se k němu začala chovat jinak. Netrvalo dlouho a zjistil, že ho podvádí, až do prosince 1999 to však neřešil. Zraňovalo ho to, ale nevzdával se naděje, že se jedná o pouhé chvilkové poblouznění.

2. Tábor je malé město a o nevěře jeho manželky si zanedlouho špitalo nejenom Černého okolí. A tak se dozvěděl, s kým mu nasazuje parohy. Luboš (†30) byl svobodný muž, takže ho za to nevinil.

3. Dagmar se zanedlouho odstěhovala k rodičům a Miloslav ji uháněl, aby se vrátila. Dostávala od něj květiny, dárky, dokonce jí psal básničky. "Manželka se ptala, proč to dělám. Odpověděl jsem jí: To sis myslela, že člověka, který se mi snaží ukrást to nejcennější, co mám, nechám jen tak? Nikdy jsem nepoznal člověka, k němuž bych cítil tolik něhy a lásky, jako k ní," řekl Černý v přípravném řízení.

4. Další stěhování, tentokrát se Dagmar sestěhovala s milencem do bytu na táborském Pražském sídlišti. Miloslav už neposílal jen květiny a dárky, ale čekával na ni pod okny. To už se v jeho hlavě rodil šílený plán.

5. Miloslav se omluvil z rozvodového stání kvůli hluboké vnitřní depresi. Místo smutnění se ale vydal na střelnici, kde trénoval. Druhý den vpodvečer se znovu vypravil k sídlištnímu bytu. Květiny nesl i tentokrát, jenomže to byly tři modré růže převázané černou stužkou. V hlavě měl jasný plán. Jenomže manželku Dagmar zastihl i s milencem Lubošem a zavraždil je oba. "Šlo doslova o popravu, kdy se obžalovaný přiblížil a střelil svou oběť do týla. Manželku, která spadla na zem, ještě navíc pro jistotu střelil do spánku. Do kaluže krve vedle její hlavy pak položil kytici modrých růží s černou stužkou," řekl předsedající soudce Miroslav Veverka.

6. "Nevím, jak k té události došlo, ale vím, že na přítele manželky jsem střílet nechtěl. S odstupem času vše hodnotím jako zcela nesmyslnou, zbytečnou věc," říkal Černý před soudem.

7. A nejspíš to myslel vážně, protože chtěl z tohoto světa odejít se svou manželkou. Po zabití Dagmar a Luboše obrátil zbraň proti sobě. Tvrdil, že si prostřelil hlavu, před dvaceti lety ale soudce říkal, že se střelil "pouze" do brady.

8. Znalci označili osobnost Miloslava Černého jako anomální, s hysterickými a egocentrickými rysy. Přestože připustili dobrý předpoklad jeho resocializace, soud se s jejich závěrem neztotožnil. Černý byl odsouzen k 20 letům vězení.

9. Vrchní soud později rozhodnutí krajského soudu zmírnil o tři roky a Černý si měl odsedět 17 let za mřížemi. Propuštěn byl po 11 a půl letech.

10. Po propuštění v únoru 2012 odjel do Velké Británie, aby si zdokonalil angličtinu. Potom se vrátil do Prahy, kde žije dosud. Živí se odstraňováním graffiti a jak sám říká, společnosti chce splatit dluh, i když to nikdy nepůjde zcela. "Ublížil jsem strašně moc lidem, a nejsou to jen nejbližší rodiny, moje, jejich, ale i všichni moji známí. Ano, jsem velký darebák, který v životě spáchal dvojnásobnou vraždu a jsem za ni plně odpovědný,“ řekl Černý webu idnes.cz.

Související články

Další články