Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

10 nebezpečných zemí, ve kterých byste kvůli strachu fakt žít nechtěli! Česko překvapilo!

V těchto zemích to není ideální.
Zdroj: Profimedia.cz
Toužíte po klidu, míru a životě v zemi, kde se nemusíte bát? Tak to byste se měli co nejdřív odstěhovat na Island. Právě ten se opět umístil v žebříčku nejmírumilovnějších zemí na prvním místě. Jak jsme na tom my, Češi? A kde byste žít fakt nechtěli?

Ostrovní stát studii neziskového Institutu pro ekonomiku a mír vyhrává každoročně už několik let. Pořadí všech 162 zemí určuje tzv. světový index míru. V potaz se bere kriminalita v zemi, vztahy se sousedy, politická stabilita nebo v současné době palčivé téma – teroristická aktivita. Čím víc bodů daný stát získá, tím je jeho pozice horší.

Do desítky mírumilovných států, kde se není prakticky čeho bát, patří kromě vítězného Islandu Dánsko, Rakousko nebo Nový Zéland. Podle odborníků se ale ani my nemáme špatně a Česko se k velkému překvapení nás samotných umístilo na desátém místě.

Nejmírumilovnější země:

 1. Island
 2. Dánsko
 3. Rakousko
 4. Nový Zéland
 5. Švýcarsko
 6. Finsko
 7. Kanada
 8. Japonsko
 9. Austrálie
 10. Česká republika

Existuje ale i řada míst, kde bychom za žádnou cenu žít rozhodně nechtěli. Zuří v nich válka, není v nich ideální politická situace, lidé žijí na hranici bídy. Patří mezi ně klasicky Severní Korea, která se sice chlubí, že u nich prakticky neexistuje kriminalita, koncentrační tábory ale mluví za vše.

Tady byste žít nechtěli:

 1. Sýrie
 2. Irák
 3. Afghánistán
 4. Jižní Súdán
 5. Středoafrická republika
 6. Somálsko
 7. Súdán
 8. Demokratická republika Kongo
 9. Pákistán
 10. Severní Korea

Související články

Další články