Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

10 mužských celebrit, které se schovávají v ústraní: Těžko si k obličeji přiřadíte to správné jméno!

Jedna z nejslavnějších anonymních rockových hvězd, herec vedlejších
rolí a herec áčkových rolí. Kdo si vzpomene bez nápovědy?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií

Jsou hvězdy, a třeba i jen hvězdičky, které pořádně nikdy nic nedokázaly a které plní hlavní strany, a když se na ně podíváte, nejenže okamžitě víte jejich jméno, i kdyby vás někdo vzbudil ve dvě ráno, ale dokonce i číslo bot a jméno partnera. Pak jsou tu ale taky lidé, jejichž místo v šoubyznysu je naprosto nezastupitelné a kdyby jich nebylo, nastalo by podivné prázdno.

Nejen ve filmu, ale i v hudbě.

Jenže jejich osobnosti zůstávají pořád velkou neznámou. Možná znáte jen jejich jméno, ale tvář se vám ihned nevybaví, možná znáte právě jen tu tvář a jméno by z vás nikdo nedostal ani heverem. Tak se pojďme na ně podívat.

Joe Cocker (69)

Na scéně je už asi tisíc milion let, přestože slavným, tedy pořádně slavným, se stal téměř až na sklonku života. Poznávacím znamením Joea Cockera je nejen chraplák jak po vypití deseti galonů whiskey, ale i bezdomovecká vizáž. A právě tímhle se i tenhle famózní zpěvák maskuje. Na ulici byste ho velmi lehce přehlédli, vypadá prostě jako nějaký děda, co jde zrovna kolem v uválených hadrech, ačkoliv jsou dražší než váš nový byt. Joe Cocker vyprodává haly a třeba jeho obří koncerty jsou beznadějně natřískané. Přesto je velmi nenápadný, téměř až neviditelný.

Gene Simmons (64)

Nikdo ho na ulici nepozná. Nepoznáte ho ani na fotce a nevzpomenete si na něj, ani když vám někdo řekne jeho jméno. Kdo je hergot Gene Simmons? Stačí ale trocha make-upu a plácnete se ohromeně do čela. A jo, vlastně! Ježiš! Ano, Gene Simmons je zpěvák skupiny Kiss, kterého všichni známe jenom s jeho černobílým maskováním a vyplazeným kilometrovým jazykem.

Brian Johnson (65)

Tak předně je obecně rozšířený omyl, tedy u těch, kdo si jakžtakž vzpomenou, že je Američan. Ne, Brian sice léta žije v USA, konkrétně na Floridě, ale je to pravý kovaný Brit. Dalším obecně rozšířeným omylem je, že jeho skupina je americká. Ne, je australská. A to je konec lekce zeměpisu. Nyní pojďme k lekci hudby. Brian Johnson vydělává miliony, vyprodává stadiony, milují ho miliardy lidí na světě, a přesto ho vlastně skoro nikdo nezná jménem. Zpěvák s jedinečným, extrémně ječivým hlasem na něm nepostavil svou vlastní kariéru, ale celé své skupiny. AC/DC je legenda jako celek, Brian se prostě drží jako osobnost stranou a namísto honění svého ega honí věhlas pro jednu z nejslavnějších a nejlegendárnějších kapel na světě. Velmi nenápadný, ohromně milý děda zapadne v davu. Protože chce zapadnout. AC/DC naopak ční vysoko na vrcholu.

Liev Schreiber (45)

Určitě jste ho už mockrát viděli a někdo si třeba řekne: „Jé, to je přece brácha Wolverina!“ Je i není. Liev má za sebou hodně rolí, víc, než si myslíte. A hodně áčkových rolí! Není to žádný přicmrndávač, jenže jeho problémem je jaksi to, že má nejen těžko zapamatovatelné jméno, ale straní se veřejného života. Což samozřejmě není problém jeho, ale náš, respektive těch, kdo se o něm mnoho nedočtou. Za manželku má filmovou Lady Dianu Naomi Watts, ani jeden z nich nikam moc nechodí a žijí úplně jako obyčejní lidé. Čili na vás z prvních stránek Liev nikdy nevykoukne. Zato ale kouká z mnoha filmových titulků, u nichž sedíte a koušete si nehty čekáním na TO jméno, které si prostě nemůžete buď zapamatovat, nebo ihned přiřadit ke správné tváři.

Giovanni Ribisi (38)

A tohle je spíš smutný případ. Kdo kdy viděl víc než tři filmy, ví, kdo je Giovanni Ribisi. Tak proč ho tu máme? Mohou za to hlavně média, která reagují na interakci čtenářů. A jednoduše více lidí si klikne na titulek Seriálový bratr Phoebe z Přátel se oženil než na titulek Giovanni Ribisi si vzal slavnou modelku. Ribisi doplácí hlavně na to, že více rolí má vedlejších a spousta lidí ho pozná jen podle obličeje a těžko loví v paměti jméno.

David Morse (59)

Ten ze Zelené míle. Ten, co hraje pořád buď jenom policajty nebo je někde v uniformě. Ten, co byl u nás na festivalu ve Varech. Ten… Jakže se jmenuje? Ten Brit? Ne, podle mě je to Američan. Ale není, má takovej anglickej ksicht. Určitě ho znáš! Hele nevím, musím si ho vygooglovat.

Joe Viterelli (66)

Je už sice skoro deset let po smrti, ale jeho tvář nezapomene nikdo. Potomek přistěhovalců z Itálie měl tak osobitou tvář a nos, že se hodil hlavně na jeden a ten stejný typ rolí – hrál většinou kmotry a mafiány, co se jmenovali Gino, Nick nebo Joey. Na jeho pravé jméno je ale těžké si vzpomenout.

William Fichtner (56)

Je ho vidět v téměř každém filmu nebo seriálu, teď dokonce natáčel i u nás v Česku a hrozně si pochvaloval naše kaskadéry. Namluvil v originále také jednu z postav ve hře Grand Theft Auto. Je to takový opomíjený herec, asi nikdy nedostane velkou roli, ale zároveň se bez něj obejde málo natáčení.

Clark Gregg (51)

Mohli jste ho vidět hlavně ve filmu Iron Man, seriáloví fanoušci si na něj zase vzpomenou díky sitcomu Will & Grace, ovšem výčet jeho rolí je pekelně dlouhý, i když zpaměti byste si na ně nevzpomněli. Je to prostě „ten chlápek, co hraje skoro všude“.

J. K. Simmons (58)

Velmi výrazná filmová postava, Jonathana nejde podle obličeje neznat. Nedá se o něm říct, zda je více seriálový, nebo filmový, celkem velkou roli stvořil v komedii Děkujeme, že kouříte, pravidelní sledovači kanálu HBO jej budou znát velmi dobře. Respektive – jeho obličej. Simmons má stále ještě před sebou dlouhou cestu k tomu, aby si veřejnost ihned vybavila jeho jméno.

Související články

Další články