Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

10 MUČIVÝCH SMRTÍ V ORDINACI: Rakovina, infarkt, bezcitná vražda nebo bouračka!

Zdroj: TV Nova
+ Dalších 26 fotografií
Smrťáky v Ordinaci
Během třinácti let popravili tvůrci Ordinace v růžové zahradě tolik postav, kolik jich zemřelo v málokterém jiném českém seriálu. Vybrali jsme deset nejzásadnějších, u kterých diváci roní slzy dodnes. Pamatujete si na bolestný odchod primáře Dalibora Frynty nebo všemi milované Magdy Mázlové? Připravte si dostatek papírových kapesníčků!

S trochou nadsázky by se dalo říct, že smrtka kosí hrdiny Ordinace v růžové zahradě intenzivněji než účastníky silničního provozu.

Tady je desítka klíčových postav, nad jejichž smrtí ronili diváci slzy skoro jako po smutném skonu Václava Havla (†75)...

1. Andrea Hanáková

Lékařka trpěla vrozenou spinocerebelární ataxií, která se už začala ozývat. Hanáková, kterou hrála Klára Cibulková, se netajila tím, že chce svou smrt uspíšit. A tak se vrhla před svou pacientku Martinu Kaiserovou (Sára Černodrinská), kterou chtěl zavraždit její šílený manžel, a schytala kulku místo ní. Petr Hanák (Radim Fiala) se z její smrti stále nemůže vzpamatovat.

2. Romana Babáková

Valérie Zawadská hrála kamioňačku, která nešla pro drsná slova daleko. Zároveň ale byla těžce nemocná, pomalu ji zabíjela idiopatická plicní fibróza. Prohnaný Bobo Švarc (Martin Zounar) ji chtěl oškubat, a tak si ji vzal za ženu. Postupně mu ale přirostla k srdci a zemřela mu v náručí u ohně na okraji lesa.

3. Stela Seifertová

Smrt manželky Tomáše Zajíce (Braňo Holiček) zasáhla celou nemocnici. Stela v podání Kamily Kikinčukové totiž byla zrovna těhotná, když se tragicky vybourala a zemřela na operačním sále. Primář gynekologie Čestmír Mázl (Petr Rychlý) ale zvládl zachránit alespoň miminko.

4. Pavel Strnad

Na rozrušení za volantem doplatil Pavel Strnad (Filip Čáp) krutou smrtí. Biologický otec Toníka Suchého se totiž zrovna pohádal s Davidem Suchým (Jan Čenský) a jal se řídit. Po bouračce ošklivým zraněním podlehl.

5. Marie Pokorná

Dana Batulková se coby pediatrička Marie Pokorná v seriálu moc dlouho neohřála. Přišla tam už nakažená žloutenkou, které nakonec pro nedostupnost transplantace jater podlehla. Pro herečku bylo natáčení o to obtížnější, že musela zvracet krev.

6. Lea Vágnerová

Psychopatická doktorka Lea Vágnerová v podání Michaely Kuklové řádila v Kamenici hned dvakrát. Nejprve chtěla zlikvidovat Bělu Valšíkovou (Zlata Adamovská), kterou vinila ze smrti své dcery. Potom se ještě jednou vrátila a pro změnu se pokusila zavraždit hejtmana Milana Švarce (Pavel Nečas). Nakonec spáchala sebevraždu, která se ale ani nenatáčela, jen se o ní dlouho mluvilo.

7. Magda Mázlová

Nejmilovanější manželka Čestmíra Mázla, kterou hrála Markéta Častvaj, zemřela na náhlé selhání organismu. Měla slabé srdce a do toho onemocněla. Mázl se z její smrti dlouho nemohl vzpamatovat a hrozilo, že se z něj stane alkoholik.

8. Dalibor Frynta

S rakovinou dlouze bojující primář Frynta (Jan Šťastný) si od kolegů nechal píchnout smrtící injekci. Kvůli zákeřné nemoci si toho vytrpěl hodně a už nemohl dál. Nemocnice se s jeho skonem dlouho vyrovnávala.

9. Aleš Čížek

Gynekolog Aleš Čížek (Jan Potměšil) působil v Ordinaci od samého počátku, infarkt ho zastihl už na odpočinku na chalupě. Jeho smrt nejvíc oplakala jeho žena, vrchní sestra Vendulka, kterou hrála Veronika Jeníková

10. Gita Petrová

Největší hvězda první řady Ordinace Daniela Šinkorová alias Gita Petrová odjela na kongres do Německa. Když se vracela vlakem zpátky, někdo ji tam zastřelil. Její tehdejší přítel Čestmír Mázl se složil a dlouho byl mimo provoz.

Související články

Další články