Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

10 let v kriminále. Fanoušek Plzně byl po útoku na rodiny s dětmi zadržen policisty

+ Další 4 fotografie
Fanoušek plzeňské Viktorky neunesl, že jeho tým na stadionu Sparty Praha jasně prohrává a hodil pyrotechniku na tribunu, kde seděly rodiny s dětmi. Policie ho dopadla a obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Hrozí mu až 10 let za mřížemi.

Co se v sobotu večer na stadionu Sparty Praha stalo? Fanoušci hostující Viktorie Plzeň neunesli, že jejich prohrává s domácími a začali odpalovat pyrotechniku na tribunu, kde seděly rodiny s dětmi. Podle prvních informací byla zraněna čtrnáctiletá dívka. Podle neoficiálních informací měla být zasažena také šestiletá holčička.

Policistům se podařilo agresivní fanoušky Plzně zadržet. „Muž, který včera (v sobotu) na fotbalovém zápase Sparta – Plzeň ze sektoru hostí hodil mezi diváky pyrotechniku a zranil tím jednu ženu, byl zadržen. Kriminalisté s ním zahájili trestní stíhání pro trestný čin těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu,“ uvedl pro web idnes.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Oba kluby s policií spolupracují. „Je pro nás mimořádně důležité, aby byli všichni výtržníci důsledně potrestáni, a uděláme pro to maximum. Společným cílem musí být, aby byl všem agresorům do budoucna zamezen vstup na fotbal,“ stojí v prohlášení Sparty.

"Zásadně se distancujeme od podobných aktů agrese mezi diváky na stadionech, což se netýká jen tohoto utkání. V případě použití pyrotechniky to považujeme za zvlášť nebezpečné a nepřijatelné,“ uvedl v sobotu pro ČTK mluvčí Viktorie Plzeň Ondřej Lípa.

Související články

Další články